Jak funkcjonuje grodziski ośrodek tenisa stołowego?

You are currently viewing Jak funkcjonuje grodziski ośrodek tenisa stołowego?

 


Na naszych profilach w social media często widzicie jak trenują zawodnicy w naszym ogólnopolskim ośrodku tenisa stołowego. Często też informujemy o ich sukcesach na arenie ogólnopolskiej. W tym artykule przedstawimy pokrótce jak wygląda życie młodych zawodników w tym ośrodku.

Ośrodek, który działa od września 2019 roku wspierany z funduszy PZTS-u, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach ośrodka sześciu młodych zawodników mieszka w dużym domu niedaleko naszej sali treningowej przy ulicy Kilińskiego. Opiekunem w domu jest koordynator naszej Akademii Tenisa Stołowego Paweł Szeliński. Trener Paweł mieszka na co dzień ze swoimi podopiecznymi dzięki czemu kontroluje to co dzieje się w domu, a także sprawdza ich postępy w nauce.

Większość dzieci do naszego ośrodka przyszła z południa Polski. Właśnie z tego regionu kraju są Michał Gawlas, Bartek Skórko, Kuba Stecyszyn (województwo śląskie) oraz Staś Wnęk i Kuba Matkowski (województwo dolnośląskie). Pierwsza trójka zawodników w tym sezonie występowała już w naszej drugiej drużynie w rozgrywkach ligowych. Do tego Michał broni barw Bogorii, także w turniejach indywidualnych. W tym sezonie grający uchwytem piórkowym Gawlas wywalczył medal silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju Slovakia Cadet Open w singlu. Ogólnie cała piątka wspomnianych zawodników należy do ścisłej czołówki ogólnopolskiej kategorii kadetów i juniorów. W rankingu ogólnopolskim kadetów Bartek Skórko zajmuje wysokie trzecie miejsce.

Szóstą i zarazem najmłodszą osobą mieszkającą w ośrodku jest Aleks Pakuła. Mimo, że Aleks ma dopiero 11 lat zdecydował się przyjechać do Grodziska Mazowieckiego i bardzo ciężko trenować. Efekty przyszły bardzo szybko, bo Aleks triumfował w II Grand Prix Polski Żaków, a i w starszej kategorii Młodzików zawsze znajdował się w najlepszej ósemce ogólnopolskich zawodów. Prawie wszyscy mają tak ustalone zajęcia w szkole by mogli trenować w godzinach porannych. Oczywiście chodzą do grodziskich szkół. W ramach ośrodka mają zapewnione wyżywienie w jednej z grodziskich restauracji. Treningi w naszym ośrodku pozwalają im poprawiać swoje umiejętności tenisowe. Ich obecność jest również wzmocnieniem grupy treningowych w naszym klubie, dzięki czemu obie strony zyskują na funkcjonowaniu ośrodka. Również w następnym sezonie dzieci będą mogły mieszkać i trenować w naszym ośrodku. Funkcjonowanie w Grodzisku Mazowieckim ośrodka tenisa stołowego wzmacnia jeszcze pozycje naszego klubu na tenisowej mapie Polski. Dzięki temu już najlepsi zawodnicy z całego kraju pytają o możliwość przeniesienia się do naszego ośrodka.