You are currently viewing Amelka Bukowska i Tymon Bednarek dumni ze swojej postawy w Grand Prix Polski Żaków

Bardzo dużo grania mają za sobą Amelka i Tymon w turnieju ogólnopolskim, który w weekend 8-10 marca odbył się w Ostródzie.

Zawody rozpoczęły się dobrze dla młodszego Tymona, który wygrywając wszystkie 4 gry eliminacyjne awansował z piątkowych eliminacji do turnieju głównego. Co więcej we wszystkich czterech grach stracił on tylko jednego seta. W sobotę do Tymona dołączyła Amelka, która miała zapewniony start w turnieju głównym. Nasza zawodniczka rozegrała kilka dobrych gier, będąc m.in. bardzo blisko pokonania zwyciężczyni poprzedniego Grand Prix Polski Izy Bobel (prowadziła 2:0 w setach). Niestety również decydujący mecz o awansie do 1/8 finału Amela przegrała 2:3 w setach z Hanną Kufel. Łącznie w całych zawodach wygrała ona 3 gry i tyle samo przegrała ostatecznie plasując się na pozycjach 17-24.

Swoją dobrą grę z piątku kontynuował w sobotę Tymek. Najpierw awansował ze swojej grupy do spotkań barażowych. Tam musiał uznać wyższość starszego przeciwnika, by następnie pokonać wyżej notowanego rywala. Zmagania zakończył na miejscach 33-40, wygrywając w całych zawodach aż 7 z 9 gier. Nie miejsca są jednak najważniejsze, a wnioski wypływające do dalszych treningów. Dodatkowo świetna postawa, który objawia się tym, że nawet dzisiaj kiedy nasi zawodnicy nie grali odbyli dodatkowy trening