Podsumowanie 2014 roku – cz. 2.

Przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia drugiej części 2014 roku, która obfitowała w sukcesy indywidualne i drużynowe.

LIPIEC

Bogoria na podium
Daniel Górak zajął drugie, a Paweł Fertikowski trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu seniorów po sezonie 2013/2014. Robert Floras – dziewiąty.

Superliga powiększona do 12 drużyn
W sezonie 2014/2015 w rozgrywkach superligi walczyć będzie 12 drużyn. Decyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego "dzikie karty" otrzymały zespoły z Torunia i Lęborka.

SIERPIEŃ

Obóz w Ostródzie na finiszu
W czwartek zakończy się obóz kadry Polski tenisistów stołowych w Ostródzie, w których uczestniczą gracze Bogorii. "To dobrze przepracowany czas" – mówi Paweł Fertikowski.

BO: Górak i Floras w "16"
Daniel Górak i Robert Floras zameldowali się w najlepszej "16" gry pojedynczej ITTF World Tour w Mińsku.

CO: ćwierćfinał debla FF
Nasza para Paweł Fertikowski/Robert Floras dotarła do ćwierćfinału ITTF World Tour Czech Open. Reprezentanci Polski choć prowadzili 2:1 ulegli w walce o medal szwedzkiemu deblowi Kristian Karlsson/Mattias Oversjo 2:3 (12-10, 8-11, 11-3, 7-11, 7-11).

WRZESIEŃ

LM: surowa lekcja od Borussii
W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów Dartom Bogoria przegrała w Duesseldorfie z Borussią 0:3. Niestety żaden z naszych graczy nie zdobył choćby seta.

ME: trzy porażki Polaków
Po trzech grupowych porażkach reprezentacja Polski zagra o miejsca 9-16 drużynowych mistrzostw Europy w Lizbonie.

Dwa zwycięstwa w WTK
Mocnym akcentem rozpoczęła indywidualny sezon 2014/2015 młoda Bogoria. Lena Giermasińska i Dawid Budzich triumfowali w I WTK skrzatów.

I GPP: 17. miejsce Martyny Lis
Martyna Lis zajęła 17. miejsce w I Grand Prix Polski młodziczek w Nowej Rudzie. Wśród młodzików Adam Banasik ukończył zawody na pozycji 21-24.

PAŹDZIERNIK

Prezentacja Bogorii
W sobotę nasza drużyna zaprezentowała się w centrum handlowym Blue City w Warszawie, a następnie raczyła kibiców grami pokazowymi.

Wymarzony początek superligi!
Od zwycięstwa 3:0 z Kolpingiem Frac Jarosław rozpoczęła Dartom Bogoria sezon 2014/2015 we Wschodzący Białystok Superlidze.

LM: premierowe zwycięstwo
W meczu 3. kolejki gr. D Ligi Mistrzów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozgromiła francuskie GV Hennebont 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w rozgrywkach.

I GPP: zwycięstwo Florasa!
Robert Floras po wygranej w finale z Jakubem Kosowskim 4:2 triumfował w I Grand Prix Polski seniorów rozegranym w Radomiu.

I GPP: 5. Wiśniewski
Szymon Wiśniewski zajął piąte miejsce w I Grand Prix Polski żaków w Łodzi. Na 11. pozycji uplasował się Adam Banasik.

LISTOPAD

Awans naszych w rankingu ITTF
Wszyscy polscy zawodnicy Dartomu Bogorii awansowali w listopadowym rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF). Na 71. miejsce przesunął się Daniel Górak, a to oznacza awans o cztery lokaty w porownaniu z notowaniem październikowym.

Setka Góraka!
Daniel Górak pokonał Lucjana Błaszczyka i przyczynił się do zwycięstwa Bogorii z Palmiarnią 3:0. Była to setna wygrana mistrza Polski w superlidze!

Mega turniej ATS!

Aż 50 zawodniczek i zawodników wystąpiło w I Turnieju Akademii Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w sobotę 15 listopada w hali treningowej Bogorii w Grodzisku Mazowieckim.

Super weekend!
Zawodniczki i zawodnicy Bogorii zdobyli trzy medale II WTK w kat. żak i młodzik!

W Sztokholmie blisko szczęścia…
To była okazja, która zdarza się prawie raz na dekadę. Daniel Górak jednak przegrał z Wangiem Hao 3:4 w 1/32 finału Swedish Open.

Rewanż na Wels!
Dartom Bogoria zwyciężyła Walter Wels 3:0 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów i wróciła na drugie miejsce w tabeli gr. D.

Grad medali w WTK!
Aż sześć medali zdobyła Młoda Bogoria w weekendowych Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych! Triumf w zmaganiach w kategorii skrzatów odnieśli Lena Giermasińska i Miłosz Redzimski.

GRUDZIEŃ

Trzeci ćwierćfinał Bogorii!
Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonał francuskie Hennebont 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów tenisa stołowego.

II GPP żaków: dwa medale!
Szymon Wiśniewski zdobył srebrny, a Adam Wiśniewski brązowy medal II Grand Prix Polski żaków w Brzegu Dolnym.

O półfinał z Niederosterreich
Wicemistrz Austrii Weinviertel Niederosterreich będzie rywalem Dartomu Bogorii w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz w Grodzisku Mazowieckim.