Dartom Bogoria zagra w Lidze Mistrzów

You are currently viewing Dartom Bogoria zagra w Lidze Mistrzów

W dniu dzisiejszym europejska federacja tenisa stołowego na swojej stronie przedstawiła listę drużyn które wystąpią w następnym sezonie Ligi Mistrzów. Wśród nich znalazła się kolejny rok rzędu nasza drużyna, która ma zagwarantowane miejsce w fazie grupowej najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.

Władze klubu zastanawiały się czy w tym sezonie zgłosić drużynę do elitarnej Champions League. Wszystko z utrudnieniami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa. Wiele sponsorów oraz gmina, która bardzo mocno wspiera Bogorię w związku z COVID-19 musi przeznaczać większe środki na inne cele. Mimo to zarząd klubu zdecydował się by nasz klub po raz kolejny stanął do walki z najlepszymi drużynami w Europie. W ten sposób możemy promować gminę Grodzisk Mazowiecki oraz klub w całej Europie.

Dzięki świetnym występom w ostatnich sezonach, m.in. dwa ćwierćfinały w dwóch poprzednich edycjach Bogoria zajmuje bardzo wysokie 7. miejsce w klubowym rankingu europejskim. Ranking jest o tyle ważny, bo zmienia się system rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Od następnego sezonu faza grupowa zmniejszy się do 12 zespołów, które będą podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. Osiem pierwszych drużyn z rankingu europejskiego ma zapewniony start w fazie grupowej. Kolejne osiem z kolei powalczy w fazie wstępnej o brakujące cztery miejsca w fazie grupowej.

Oprócz Bogorii do Ligi Mistrzów zgłoszona została drużyna Dekorglassu Działdowo, która swoje zmagania rozpocznie właśnie od fazy wstępnej. W kobiecej elicie z kolei Polskę reprezentować będzie drużyna KTS Siarki Tarnobrzeg, która w sezonie 2018/2019 sięgnęła po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Co więcej drużyna z Podkarpacia znajduje się na pierwszym miejscu w europejskim rankingu drużyn kobiecych. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 17 lipca o godzinie 14 w Luksemburgu.