Nasi na zgrupowaniach kadry narodowej

You are currently viewing Nasi na zgrupowaniach kadry narodowej

 


Okres letni to czas przygotowań do nowego sezonu. Zazwyczaj dobrą formę zawodnicy wyrabiają i szlifują w trakcie obozów sportowych. Aktualnie odbywają się zgrupowania kadry narodowej seniorów i juniorów, a także osób niepełnosprawnych. Udział w nich bierze aż pięciu zawodników Bogorii.

Od poniedziałku w Ostródzie rozpoczęło się łączone zgrupowanie reprezentacji Polski seniorów i juniorów. Pod okiem trenera pierwszej reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego trenuje Marek Badowski, który jest jednym z liderów naszej kadry obok Jakuba Dyjasa. Dla Marka to już drugi obóz, na początku lipca trenował w ośrodku w Cetniewie. W Cetniewie z kadrą seniorów trenował także Miłosz Redzimski. Adept naszej Akademii ćwiczy również w Ostródzie, gdzie uczestniczy w zajęciach zarówno z juniorami, jak i seniorami.

Dla Miłosza obóz w Ostródzie miał być ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy Kadetów w Zagrzebiu. Niestety ze względu na przedłużającą się pandemię zawody te zostały odwołane. Wraz z Miłoszem w kadrze juniorów na obóz w Ostródzie znaleźli się nasi Michał Gawlas oraz Patryk Pyśk. Obaj bardzo dobrze spisywali się w tym sezonie w ogólnopolskich turniejach rangi Grand Prix Polski. W ostatnim ogólnopolskim turnieju przed przerwą spowodowaną koronawirusem COVID-19 obaj dotarli do półfinału III Grand Prix Polski Juniorów. Łącznie w kadrze na obóz w Ostródzie znalazło się 12 juniorów i kadetów, jeśli chodzi zaś o seniorów to jest ich sześciu, Maciej Kubik oraz Samuel Kulczycki trenują obecnie w ośrodku w Ochsenchausen.

W drugim obozie kadry narodowej osób niepełnosprawnych bierze udział nasz kadet Marcin Zieliński. Wcześniej Marcin ciężko trenował w Krakowie, na obiektach Bronowianki. Od tygodnia z kolei znajduje się on na obozie w Wiśle. Dla niego letnie akcje treningowe są elementem przygotowań do Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.