Za nami obóz Trenuj z Pasją

You are currently viewing Za nami obóz Trenuj z Pasją

12 wymagających treningów po 2.5 godziny, rozwijanie umiejętności technicznych i fizycznych dzieci oraz codzienne wyjścia na plażę. Tak w skrócie można opisać obóz Trenuj z Pasją, który w dniach 25 lipca- 2 sierpnia odbył się w nadmorskim Kołobrzegu. Co najważniejsze w aktualnej sytuacji związanej z wirusem COVID-19 odbył się on bez większych problemów oraz zachowaniem wszystkich obostrzeń i norm epidemiologicznych.

Łącznie udział w obozie, który odbywa się już od trzech lat udział wzięło 38 dzieci z całej Polski. Z pewnością gdyby nie wyjątkowa sytuacja w kraju i na świecie liczba uczestników byłaby większa. Obóz od samego początku był niezwykle pracowity, gdyż już po przyjeździe w sobotnie południe dzieci miały zorganizowane dwie jednostki treningowe. Tak było niemal każdego dnia, gdy uczestnicy mieli dwa treningi dziennie po 2.5 godziny.

Na trening składały się zajęcia techniczne na stole, które były poprzedzone prezentacją techniki, która w danym dniu była doskonalona. Na koniec każdej jednostki treningowej był jeszcze trening fizyczny połączony z rozciąganiem. Jak zawsze przy obozie Trenuj z Pasją nie zabrakło samej analizy gry dzieci. W trakcie każdych zajęć uczestnicy byli nagrywani, a następnie wraz z trenerami mogli przeanalizować dane techniki swojej gry. Również wieczorem do dyspozycji była dla nich wolna sala, dla tych którzy nie mieli jeszcze dość po intensywnych treningach. Na sam koniec zorganizowany został turniej wewnętrzny, w którym każdy mógł sprawdzić postępy w swojej grze po ośmiu dniach treningów. Warto wspomnieć, że treningi odbywały się w małych ośmioosobowych grupach, pod okiem dwóch trenerów oraz jednego sparingpartenera, przez co jakość treningów również stała na wysokim poziomie.

Obozy trenuj z Pasją to nie tylko treningi, ale również przyjemnie spędzony wolny czas. Na koniec dnia po kolacji były organizowane codzienne wyjścia na urokliwą kołobrzeską plażę. Organizowane były również wycieczki statkiem czy na „Piracką Przygodę” gdzie dzieci mierzyły się z różnymi zadaniami i wyzwaniami. Nie obyło się również bez marszobiegu, gdzie dzieci poprawiały swoją wydolność biegając po plaży przy zachodzie słońca.

Wszystkim uczestnikom obozu należą się ogromne gratulacje za super postawę i zaangażowanie w trakcie treningów. Również nie było żadnych problemów wychowawczych dzięki czemu trenerzy w spokoju mogli przygotowywać plany treningowe. Oprócz bardzo przyjaznej atmosfery dzieci bardzo dobrze przestrzegały różnych wytycznych dotyczących poruszania się w ośrodku, w którym mieszkali i odbywali treningi. Kontrola z sanepdiu pochwaliła zarówno uczestników, jak i organizatora obozu, którym jest koordynator naszej Akademii Tenisa Stołowego Paweł Szeliński. To wszystko sprawiło, że w niedzielę dzieci wracały do domów uśmiechnięte i zadowolone z dobrej pracy wykonanej przez te kilka dni. Mamy nadzieję, że już za rok kolejne edycje obozów Trenuj z Pasją odbędą się już w normalnych warunkach.