Młodzi zawodnicy ze srebrnymi medalami krajowych zawodów

You are currently viewing Młodzi zawodnicy ze srebrnymi medalami krajowych zawodów

Już pierwszy weekend turniejów ogólnopolskich obfitował w sukcesy adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Na drugim stopniu podium w Grand Prix Polski Seniorów stanął Miłosz Redzimski, zaś Aleks Pakuła był drugi w kategorii Młodzików. Wicemistrzem Polski Juniorów osób niepełnosprawnych został z kolei Marcin Zieliński.

Relacje z turniejów naszych zawodników zaczynamy od kategorii seniorów. W Drzonkowie zmagania nasi tenisiści rozpoczęli już w piątek. Niestety z dużej grupy zawodników Bogorii nikt nie przebrnął eliminacji. W turnieju głównym zagrali Miłosz Redzimski i Kuba Stecyszyn. Kuba, który tydzień temu zwyciężył w zmaganiach wojewódzkich, w Drzonkowie nie wyszedł z grupy i turniej zakończył na pozycjach 29-32. Dla naszego nowego zawodnika był to jednak pierwszy start w turnieju głównym Grand Prix Polski.

Świetne zawody zagrał z kolei Miłosz. Po pewnym wygraniu grupy, szedł jak burza w turnieju pucharowym. Po kolei pokonał: Konrada Kulpę, Daniela Bąka i Jana Zandeckiego, którzy na co dzień występują w LOTTO Superlidze. Siedem zwycięstw dało 15-letniemu Redzimskiemu awans do finału. W nim zmierzył się z Samuelem Kulczyckim. W decydującym pojedynku to aktualny Mistrz Polski Seniorów okazał się lepszy w stosunku 4:0.

Seniorzy w Grand Prix Polski walczyli w Drzonkowie, w Gliwicach odbywał się turniej tej samej rangi w kategorii Młodzików. Bardzo ważne role w nim odgrywali adepci Bogorii. W 1/16 finału znalazła się ich aż czwórka. Po raz pierwszy w tak dalekiej fazie turnieju udało się znaleźć Iwo Kulikowi. Iwo, który do turnieju głównego musiał się przebijać przez eliminacje, zmagania zakończył na pozycjach 25-32. W najlepszej szesnastce znaleźli się Aleks Pakuła, Kuba Dobosz i Tomek Fabisiak. Kuba z Tomkiem odpadli w walce o ćwierćfinał, z dwoma najwyżej rozstawionymi zawodnikami. Obaj przegrali po bardzo wyrównanej walce, co pokazuje, że są blisko ścisłej czołówki w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie Kuba uplasował się na pozycjach 9-12, zaś Tomek 13-16. Najdalej ze wspomnianego grona doszedł Aleks Pakuła. Aleks w całych zawodach wygrał siedem gier, a swojego pogromcę znalazł dopiero w grze o zwycięstwo w cały turnieju. Okazał się nim Patryk Żyworonek, który finał wygrał 3:0.

W Gorzowie Wielkopolskim bardzo ważne zawody miał Marcin Zieliński. Marcin, który jest w kadrze narodowej osób niepełnosprawnych, walczył o medale w krajowym czempionacie. Młody zawodnik świetnie wszedł w turniej wygrywając wszystkie pojedynki grupowe w stosunku 3:0. To dało mu awans do półfinału. W nim również nie dał większych szans Kamilowi Kowalskiemu zwyciężając 3:0. W wielkim finale Marcin stoczył zacięty pojedynek z Kubą Ostoją-Soleckim. Po pięciosetowym boju adept naszej Akademii uległ 2:3 w setach. Blisko medalu był on również w kategorii seniorów. W sobotę wygrał rozgrywki grupowe, co dało mu awans do niedzielnego ćwierćfinału. W nim, jednak musiał uznać wyższość Antoniego Biedziuka (0:3 w setach).

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana dobra passa będzie trwać w kolejnych turniejach ogólnopolskich. Całej grupie zawodników gratulujemy świetnych gier i postawy. Gratulacje trafiają również do naszych trenerów.