Marcin Zieliński najlepszy w I Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych

You are currently viewing Marcin Zieliński najlepszy w I Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych

Marcin wygrał swój pierwszy ogólnopolski turniej w klasie 9. 16-latek zwyciężył w zawodach w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki wygraniu pięciu pojedynków singlowych. Sukces adepta naszej Akademii robi tym większe wrażenie, że było on najmłodszym zawodnikiem całych zawodów.

Marcin zaczął turniej w Gorzowie Wielkopolskim od wygrania swojej grup, po dwóch zwycięstwach singlowych w stosunku 3:0 w setach. To dało mu awans do ćwierćfinału, w którym 3:1 w setach pokonał Mariusza Matejeka z Tarnobrzegu. Świetną passę kontynuował również w niedzielnych pojedynkach. W półfinale pokonał 3:0 w setach Andrzeja Matląga.

Najtrudniejsze zadanie stało przed 16-letnim Marcinem jednak w wielkim finale. Pojedynek z Robertem Cwenerem  zaczął bardzo dobrze, wygrywając dwie pierwsze partie. Od stanu 2:0 dla adepta naszej Akademii, leworęczny przeciwnik zaczął grać dużo lepiej. Najpierw doprowadził do wyniku 2:2 w setach, a w decydującej piątej partii miał dwie piłki meczowe. Marcin pokazał jednak wielki charakter i najpierw obronił dwa meczbole, a potem przy pierwszej szansie zakończył spotkanie zwyciężając piątego seta 12:10.

Do tej pory tylko raz Zielińskiemu udało się awansować do finału zawodów o Grand Prix Polski. Jednak ten finał przegrał, tym razem jednak udało mu się wygrać pierwsze zawody ogólnopolskie. Tym samym potwierdził on przynależność do ścisłej czołówki krajowej osób niepełnosprawnych. Trenerzy ostatnio powołali Marcina na zgrupowanie reprezentacji oraz turniej międzynarodowy, który za nieco ponad tydzień zostanie rozegrany w Hiszpanii. To  nagroda za ciężką i wytrwałą pracę na treningach. Nawet tych o 7 rano, których delikatnie mówiąc Marcin nie jest miłośnikiem.Marcin wygrał swój pierwszy ogólnopolski turniej w klasie 9. 16-latek zwyciężył w zawodach w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki wygraniu pięciu pojedynków singlowych. Sukces adepta naszej Akademii robi tym większe wrażenie, że było on najmłodszym zawodnikiem całych zawodów.

Do tej pory tylko raz Zielińskiemu udało się awansować do finału zawodów o Grand Prix Polski. Jednak ten finał przegrał, tym razem jednak udało mu się wygrać pierwsze zawody ogólnopolskie. Tym samym potwierdził on przynależność do ścisłej czołówki krajowej osób niepełnosprawnych. Trenerzy ostatnio powołali Marcina na zgrupowanie reprezentacji oraz turniej międzynarodowy, który za nieco ponad tydzień zostanie rozegrany w Hiszpanii. To  nagroda za ciężką i wytrwałą pracę na treningach. Nawet tych o 7 rano, których delikatnie mówiąc Marcin nie jest miłośnikiem. Marcin wygrał swój pierwszy ogólnopolski turniej w klasie 9. 16-latek zwyciężył w zawodach w Gorzowie Wielkopolskim, dzięki wygraniu pięciu pojedynków singlowych. Sukces adepta naszej Akademii robi tym większe wrażenie, że było on najmłodszym zawodnikiem całych zawodów.