Worek medali adeptów Bogorii w Mistrzostwach Kraju

You are currently viewing Worek medali adeptów Bogorii w Mistrzostwach Kraju

Co prawda rozpoczął się już nowy sezon 2020/2021 zarówno w rozgrywkach seniorskich, jak i juniorskich, jednak na chwilę wracamy do zakończonego sezonu 2019/2020. Szczególnie do rozgrywek w kategoriach młodzieżowych, gdzie adepci Akademii Bogorii brylowali w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach Młodzieżowych.

Mistrzostwa Polski organizowane przez PZTS odbywają się w czterech kategoriach wiekowych: Żak, Młodzi, Kadet i Junior. W tych turniejach nasi młodzi zawodnicy wywalczyli aż 14 medali, do tego warto również dodać 2 medale Marcina Zielińskiego w Mistrzostwach Kraju osób niepełnosprawnych. To wszystko daje aż 16 medali, największą spośród wszystkich klubów w kraju. Potwierdza to tylko, że młodzi zawodnicy dominują nie tylko w województwie ale również w Polsce.

Najwięcej z nich to zasługa Miłosza Redzimskiego. Świetnie radzący sobie w rozgrywkach LOTTO Superligi 14-letni Miłosz zdobył aż cztery krążki, w tym aż trzy złote i jeden srebrny w deblu z Patrykiem Pyśkiem. Tyle samo medal w tej samej kategorii zdobyła Martyna Lis, która wygrywając w grze indywidualnej odniosła największy sukces w życiu. Cieszy bardzo fakt, że w finałach były obie nasze drużyny. Chłopacy w składzie Miłosz, Patryk i Adam Stąporek zdobyli złoto, zaś Martyna z Kasią Trochimiuk srebro.

Świetne Mistrzostwa rozegrała także Zosia Śliwka. Zosia na podium w kategorii Młodziczek stawała aż trzykrotnie. Dwa razy na najwyższym stopniu podium. W drużynie wraz z Mileną Mirecką oraz Tosią Zembowicz, a także w deblu z Tosią. Ostatni medal Zosi to brąz w grze indywidualnej. Blisko medalu w singlu była także Tosia, która zawody ukończyła na piątym miejscu.

Nasze drużyny okazywały się najlepsze nie tylko w gronie Juniorów i Młodziczek. Mistrzami Polski w drużynie zostali także nasi Kadeci w składzie: Michał Gawlas, Jacek Mitas, Mikołaj Giereło i Krzysztof Stąporek. Michał w Kraśniku jeszcze dwa razy stawał na podium, dwa razy na trzecim miejscu w deblu wraz z Pawłem Polokiem oraz mikście z Olą Guzik. Życiowy sukces w singlu osiągnął Jacek, który zajmując trzecie miejsce pierwszy raz stanął na podium Mistrzostw Kraju w grze indywidualnej.

Sukcesy adeptów Bogorii na arenie ogólnopolskiej to zasługa codziennych wytrwałych treningów zawodników i trenerów oraz nieocenionemu wsparciu rodziców oraz wszystkich osób tworzących nasz klub