Świetny debiut naszych dziewczyn w I lidze

You are currently viewing Świetny debiut naszych dziewczyn w I lidze

Zwycięstwem zawodniczek Bogorii 8:2 nad MRKS-em Gdańsk zakończyło się spotkanie inaugurujące rozgrywki I ligi kobiet w grupie północnej. Przypomnijmy, że nasza drużyna kobiet została utworzona w zeszłym sezonie i po awansie z II ligi jest beniaminkiem tych rozgrywek.

Mało kto spodziewał się, że nasze dziewczyny tak świetnie poradzą sobie nad Bałtykiem. MRKS występuje w I lidze od kilku sezonów, a w zeszłym był o krok od awansu do ekstraklasy zajmując wysokie drugie miejsce. Naszym dziewczynom z kolei mogła towarzyszyć trema i lekki stres, gdyż poza Olą Falarz, która dołączyła do Bogorii przed tym sezonem żadnych z nich nie występowała w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Na szczególne słowa uznania zasługuje Zosia Śliwka. Nasza czołowa 13-letnia młodziczka wywalczyła komplet 2.5 punktu, wygrywając oba pojedynki singlowe oraz grę deblową wraz z Kasią Trochimiuk. Kasia podobnie jak Zosia występująca na drugim stole wywalczyła 2.5 punktu, pokonując obie bardziej doświadczone rywalki. Trudniejsze zadanie na pierwszym stole miały Martyna Lis oraz wspomniana Ola Falarz. Obie wywalczyły po 1.5 punktu, ulegając jedynie niezwykle utalentowanej Wiktorii Wróbel, która w wywalczyła brązowy medal w trakcie ostatnich Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek.

Głównym zadaniem drużyny jest utrzymanie w rozgrywkach I ligi na następny sezon, z pewnością już pierwsze zwycięstwo i dwa punkty do ligowej tabeli przybliżają nasz młody zespół do tego celu. Następne spotkanie zawodniczki Bogorii mają rozegrać 3 października u siebie z UKS Chrobry Międzyzdroje. Mecz ten jednak będzie prawdopodobnie przełożony, gdyż w tym terminie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Młodziczek. O terminie meczu na pewno poinformujemy na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych. W linku poniżej szczegółowe wyniki spotkania.

MRKS Gdańsk- KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:8