Weekendowe spotkania Bogorii

You are currently viewing Weekendowe spotkania Bogorii

Aż dwa mecze w nadchodzący weekend zagrają zawodnicy Bogorii w LOTTO Superlidze. Dziś na wyjeździe zawodnicy prowadzenie przez trenera Tomasza Redzimskiego zmierzą się z AZS Fibrain Politechniką Rzeszów, a jutro podejmą we własnej hali AZS AWFIS Baltę Gdańsk.

Aktualny sezon do tej pory jest bardzo udany dla naszej drużyny. W siedmiu spotkaniach wygraliśmy sześć spotkań i ponieśliśmy tylko jedną porażkę. Dzięki temu w tabeli plasujemy się na pozycji wicelidera. Do nadchodzących spotkań podejdziemy bez Panagiotisa Gionisa, który został w Grecji. Na Podkarpacie pojechali Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz świeżo upieczony Mistrz Polski Juniorów w singlu Miłosz Redzimski.

Nasi dzisiejsi rywale z kolei nie są zadowoleni z początku sezonu. Akademicy mimo, że mają wyrównany silny polski skład do tej pory wygrali zaledwie dwa spotkania z Lęborkiem oraz Grudziądzem. Co więcej w ostatnich kolejkach doznali m.in. zaskakującej porażki z Palmiarnią. Na razie w ekipie prowadzonej przez grającego trenera Tomasza Lewandowskiego najlepiej spisuje się Piotr Chodorski, który ma dodatni bilans indywidualny 7-6. Mocno zawodzi na razie były Mistrz Polski Bartosz Such, który w siedmiu singlach odniósł tylko jedno zwycięstwo. Początek spotkania w Rzeszowie o godzinie 18.

Dwa dni później LOTTO Superliga zawita do Grodziska Mazowieckiego. Niestety spotkanie przy Westfala 3a po decyzji władz rządu dotyczących nowych obostrzeń odbędzie bez udziału publiczności. Szkoda, że kibice nie będą mogli zobaczyć spotkania z ekipą z Gdańska, bo bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja naszych zawodników z Patrykiem Chojnowskim. Mistrz Polski w singlu z 2019 roku jest aktualnie liderem rankingu indywidualnego. Chojnowski jak do tej pory wygrał aż 12 indywidualnych pojedynków i przegrał tylko 2 spotkania. Oprócz niego w składzie ekipy z Trójmiasta znajdują się leworęczny Szymon Malicki oraz Tomasz Tomaszuk. Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 16, a transmisje z tego spotkania zobaczyć na kanale Youtube Bogorii.