Kolejny kapitalny weekend Bogorii

Nasi tenisiści stołowi nie zatrzymują się w rozgrywkach LOTTO Superligi. W weekend po dwóch świetnych spotkaniach pokonali swoich przeciwników. W piątek na wyjeździe 3:0 AZS Politechnikę Rzeszów, wczoraj we własnej hali w takim samym stosunku AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Dzięki wygranym spotkaniom utrzymali się na pozycji lidera LOTTO Superligi.

Przed startem tych dwóch meczów nasi zawodnicy byli dobrze przygotowani do gry i w pełni zdrowiu. Po raz kolejny w LOTTO Superlidze zaprezentował się 14-letni Miłosz Redzimski, który w meczach z Rzeszowem i Gdańskim rozegrał dwa naprawdę dobre pojedynki singlowe. W piątek wychowanek Akademii Bogorii okazał się lepszy od należącego od kilku lat do ligowej czołówki Piotra Chodorskiego 3:1 w setach. Singiel ten ustawił spotkanie na Podkarpaciu.

Po Miłoszu i Chodorskim do stołu podszedł Pavel Sirucek, który tylko w pierwszym secie miał problem z byłym Mistrzem Polski w singlu Bartoszem Suchem. Po przegraniu pierwszej partii 11:8, w trzech kolejnych Czech oddał swojemu przeciwnikowi zaledwie 11 punktów, zwyciężając 3:1 w setach. Najbardziej zacięty był ostatni pojedynek Marka Badowskiego z grającym trenerem Tomaszem Lewandowskim. Marek wygrał dwa pierwsze sety 11:5. Potem lepszy w końcówkach okazał się Lewandowski, doprowadzając do wyniku 2:2. W ostatnim secie lepszy był już Marek, który zwyciężając 3:2 w setach przypieczętował kolejną wiktorię Bogorii.

Jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego odnieśli wczoraj przeciwko Balcie Gdańsk. Zespół z Trójmiasta przyjechał do Grodziska Mazowieckiego osłabiony brakiem lidera rankingu indywidualnego LOTTO Superligi Patryka Chojnowskiego. Dwa pierwsze single to dominacja naszych tenisistów. Pavel Sirucek pokonał 3:0 Artura Daniela, zaś Marek Badowski w takim samym stosunku wybrał z Tomaszem Tomaszukiem.

Najbardziej zacięty pojedynek to ponownie gra „trójek”. Miłosz za przeciwnika miał wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w grach podwójnych Szymona Malickiego. Gra Miłosza z leworęcznym przeciwnikiem do końca trzymała kibiców w napięciu. Po trzech setach zawodnik Bogorii prowadził 2:1, a w czwartym już 9:6, tego seta jednak wygrał gracz z Gdańska i o wszystkim miał zadecydować piąty set. Ten był również bardzo wyrównany i dopiero w końcówce Redzimski zapewnił sobie i całej Bogorii zwycięstwo w całym pojedynku.

Dzięki wygranym spotkaniom Bogoria mogła dopisać kolejne sześć punktów do tabeli LOTTO Superligi. Tabeli w której nasi zawodnicy plasują się aktualnie na pozycji lidera z dorobkiem 24 punktów, wyprzedzając o dwa Dekorglass Działdowo. Następny mecz nasi zawodnicy rozegrają już w najbliższy piątek o godzinie 18, na wyjeździe z ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Piotr Chodorski – Miłosz Redzimski 1:3 (11:7, 4:11, 11:13, 4:11)

Bartosz Such – Pavel Sirucek 1:3 (11:8, 4:11, 2:11, 5:11)

Tomasz Lewandowski – Marek Badowski 2:3 (5:11, 5:11, 13:11, 11:4, 9:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0

Pavel Sirucek – Artur Daniel 3:0 (11:6, 11:2, 11:5)

Marek Badowski – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:5, 11:4, 11:6)

Miłosz Redzimski – Szymon Malicki 3:2 (7:11, 11:2, 11:7, 11:13, 11:9)