Premierowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów

You are currently viewing Premierowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Od zwycięstwa 3:0 na wyjeździe z Roskilde Bordtennis BTK61 sezon w rozgrywkach Ligi Mistrzów rozpoczęli tenisiści Bogorii. A już w piątek o 17 we własnej hali zmierzą się w 3. kolejce LOTTO Superligi z ASTS Olimpią Unią Grudziądz.

Zespół z Roskilde w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów dotarł do ćwierćfinału i z dużą obawą nasi zawodnicy udali się do Danii na to spotkanie. Drużyna Tomasza Redzimskiego przed spotkaniem została wzmocniona przez Japończyka Masakiego Yoshidę, który nie raz pokazywał, że potrafi wygrywać z najlepszymi na świecie. Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla naszego zespołu. Pavel Sirucek pokonał po bardzo wyrównanym pojedynku lidera Roskilde Yuija Zhai 3:2, chociaż przegrywał w tym meczu już 1:2 w setach. Zwycięstwo Czecha otworzyło drogę do wygranej Bogorii w tej rywalizacji.

W drugim singlu wspomniany Yoshida nie dał najmniejszych szans byłem Mistrzowi Europy w singlu Michealowi Mazowi. Przewaga Maskiego od początku do końca nie podlegała wątpliwości, o czym świadczy fakt, że drugiego i trzeciego seta nasz zawodnik wygrał 11:4. Wiktorię Bogorii w ważnym meczu otwarcia przypieczętował Panagiotis Gionis. Panos, który w niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy w singlu dotarł do najlepszej 16 pokonał 3:1 Węgra Tamasa Lakatosa. Pewne zwycięstwo Bogorii to dobry prognostyk przed jutrzejszym meczem LOTTO Superligi. W hali sportowej przy ulicy Westfala 3a Bogoria zmierzy się z zespołem ASTS Olimpią Unią Grudziądz. Mecz ten zostanie rozegrany o godzinie 17.

Roskilde Bordtennis, BTK61 – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Zhai Yujia – Pavel Sirucek 2:3
Michael Maze – Masaki Yoshida 0:3
Tamas Lakatos – Gionis Panagiotis 1:3