Martyna Lis zagra w TOP16 Kobiet

W najbliższy weekend w hali centralnego ośrodka szkolenia  im. Andrzeja Grubby odbędzie się turniej TOP16 w którym wystąpią czołowe zawodniczki w kraju. W prestiżowym gronie znalazła się nasza zawodniczka Martyna Lis, która otrzymała nominację trenera Kadry Narodowej Seniorek Zbigniewa Nęcka.

Martyna, która na początku października wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w singlu zagra w turnieju obok bardzo znanych postaci kobiecego tenisa stołowego. Na liście turnieju są m.in. medalistki Mistrzostw Europy Seniorek Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka. Obie startował również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Londynie. Oprócz nich jedną z głównych faworytek do zwycięstwa będzie także aktualna Mistrzyni Polski w singlu Natalia Bajor.

W turnieju TOP16 zagra 9 zawodniczek, które zostały zgłoszone do turnieju przez swoje ekstraklasowe kluby. Pozostałych 7 dziewczyn nominowanych zostało przez trenera seniorskiej reprezentacji kadry Polski. Co ciekawe Martyna, która skończyła w tym roku 18 lat nie będzie najmłodszą uczestniczką turnieju. Na liście startowej są dziewczyny, które są jeszcze kadetkami (Natalina Bogdanowicz, Wiktoria Wróbel oraz Anna Brzyska) ale już bardzo dobrze radzą sobie w gronie seniorek, zarówno w lidze, jak i turniejach Grand Prix Polski. Ważnymi postaciami są również siostry Węgrzyn, które w swoim dorobku mają wiele medali Mistrzostw Europy w kategorii Juniorek i Kadetek.

Przypomnijmy, że Martyna w tym sezonie debiutuje na zapleczu Ekstraklasy Kobiet. W rozgrywkach I ligi w grupie północnej nasza wychowanka indywidualnie wygrała 5 gier i doznała 7 porażek na pierwszym stole. Kobiecy zespół Bogorii świetnie sobie radzi w tych rozgrywkach. Po sześciu meczach zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka). Turniej w Gdańsku najpierw rozgrywany będzie w systemie grupowy po 4 zawodniczki w 4 grupach. Dwie uzyskają awans do ćwierćfinału.