I liga kobiet: Porażka na koniec udanego roku

You are currently viewing I liga kobiet: Porażka na koniec udanego roku

W ostatnim spotkaniu 2020 roku I ligi kobiet grupy północnej nasze zawodniczki uległy na wyjeździe 4:6 z LUKS Agro-Sieć Chełmno. Po tym spotkaniu tenisistki Bogorii plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Debiutujące w I lidze młode zawodniczki Bogorii były bardzo blisko wywiezienia z Chełmna kolejnych punktów do ligowej tabeli. Przed rozpoczęciem meczu dziewczyny odniosły aż cztery zwycięstwa, a także jeden mecz zremisowały i przegrały. Zespół z Chełmna przed spotkaniem miał jeden punkt mniej w ligowej tabeli i jeden mecz rozegrany więcej.

Po pierwszych grach zawodniczki Bogorii prowadziły 3:1. Swoje spotkania singlowe wygrały Ola Falarz, Martyna Lis na pierwszym stole oraz Zosia Śliwka na drugim stole. Po grach deblowych sytuacja dziewczyn była już gorsza, bo to gospodynie wygrały obie gry i na tablicy wyników był remis 3:3. 4:4 było po kolejnych dwóch pojedynkach singlowych, jeden z nich wygrała Ola Falarz. Niestety dwa ostatnie starcia przegrały Kasia Trochimiuk oraz Martyna Lis i to gospodynie ostatecznie zwyciężyły, dopisując tym samym dwa punkty do ligowej tabeli.

Mimo porażki tenisistki Bogorii plasują się w czubie tabeli. Zajmując piąte miejsce tracą zaledwie jeden punkt do trzeciego w tabeli MRKS-u Gdańsk. Co więcej zespół z Gdańska ma jeden rozegrany mecz więcej. W pierwszej rundzie sezonu zasadniczego nasz zawodniczki zagrają jeszcze dwa spotkania z beniaminkami Stella Niechan Gniezno oraz MKS Jedynka Łódź. Obie te drużyny zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Jeśli dziewczyny je wygrają I rundę zasadniczą w swoim debiucie zakończą na podium. Wszystkie wyniki dziewczyn oraz ich bilans indywidualny można znaleźć w linku poniżej:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/druzyna/?id=491