Znamy nowy terminarz na II rundę LOTTO Superligi

Ze względu na wprowadzoną odgórnie kwarantannę narodową w terminie 27 grudnia-17 stycznia władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego zdecydowały o wstrzymaniu spotkań rozgrywek ligowych w tych terminach. W tym czasie Bogoria miała mieć zaplanowane aż cztery spotkania II rundy LOTTO Superligi. W nowym terminarzu Bogoria zacznie zmagania od wyjazdowego spotkania z AZS AWFIS Baltą Gdańsk.

Przypomnijmy, że po I rundzie zmagań podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przewodzą ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Zmagania w rundzie rewanżowej Bogoria zacznie 22 stycznia (piątek) o godzinie 18. W pierwszym meczu z ekipą z Pomorza grodziska ekipa zwyciężyła pewnie 3:0, tracąc w trzech singlach tylko dwa sety.

Kolejne spotkanie nasi gladiatorzy zagrają cztery dni później, także na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo. To właśnie ten zespół zajmuje drugi miejsce w tabeli LOTTO Superligi i traci do nas zaledwie dwa punkty. Początek rywalizacji z Dekorglassem 26 stycznia o godzinie 16.

Po dwóch starciach wyjazdowych LOTTO Superliga powróci do Grodziska Mazowieckiego. Naszymi rywalami w dwóch kolejnych pojedynkach będzie UKS Dojlidy Białystok (19 luty) oraz Sokołów SA Jarosław (23 luty). Zespół z Białegostoku jako jedyny pokonał Marka, Pavla i Miłosza w I rundzie zasadniczej, zaś ekipa z Podkarpacia broni tytułu Drużynowego Mistrza Polski, dlatego oba te mecze będą miały bardzo ciekawy kontekst. Dodatkowo w obydwu zespołach grają zawodnicy ze światowej czołówki.

Sezon zasadniczy zakończymy 19 marca wyjazdową rywalizacją z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Po tym spotkaniu rozpoczną się zmagania w fazie play-off. Zespoły z miejsc 1-2 po fazie zasadniczej mają zapewniony awans do półfinału LOTTO Superligi. Z kolei te z miejsc 3-6 powalczą o ten awans do półfinału. Dlatego rywalizacja w II rundzie zapowiada się niezwykle interesująco i z pewnością nie zabraknie ciekawych gier zarówno indywidualnych, jak i tych drużynowych. Poniżej link do terminarza spotkań II rundy LOTTO Superligi wraz z tabelą:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/liga/?id=43