Dartom Bogoria najlepszym klubem na Mazowszu

Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego na swojej stronie opublikował klasyfikację klubową rozgrywek indywidualnych oraz drużynowych za sezon 2019/2020. Zarówno w pierwszej jak i drugiej klasyfikacji nasz klub okazał się bezkonkurencyjny.

Zacznijmy od klasyfikacji rozgrywek indywidualnych, które obejmują wszystkie kategorie wiekowe od skrzata do seniora. W niej nasi młodzi i starsi zawodnicy wywalczyli aż 9985 punktów. Drugi w tym rankingu GLKS Nadarzyn tych punktów ponad 4000 mniej. Podium w tej klasyfikacji zamyka KS Spójnia Warszawa.

Jeszcze większa przewaga naszego klubu jest widoczna w rozgrywkach drużynowych. Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 drużyny Dartom Bogorii brały udział w rozgrywkach LOTTO Superligi, II ligi kobiet i mężczyzn oraz IV ligi mężczyzn. W tych pierwszych rozgrywkach nasza drużyna sięgnęła po srebrny medal, zaś zespół kobiet oraz trzecia drużyna wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tej klasyfikacji liczyły się również wyniki w młodzieżowych drużynach. W nich nasi adepci zdobyli Złote medale w kategorii Młodziczek, Kadetów i Juniorów. To wszystko przełożyło się łącznie na 11030 punktów. Nad drugim w tej klasyfikacji zespołem KS Spójni Warszawa mieliśmy aż 6000 punktów przewagi.

W klasyfikacji łączone Dartom Bogoria zwyciężyła mając przeszło dwa razy więcej punktów niż druga KS Spójnia Warszawa oraz MUKS Start Nadarzyn. Klasyfikacja jest potwierdzeniem, że adepci naszej Akademii oraz Seniorzy dominują na Mazowszu oraz od kilku lat należą do ścisłej czołówki kraju. Wszystkim zawodnikom oraz trenerom, którzy mieli ogromny wpływ na tak świetny wynik serdecznie gratulujemy. Władzom klubu z kolei należą się słowa uznania za ciągłe dążenie do wyznaczonego celu jakim jest bycie polską stolicą tenisa stołowego.