Pavel Sirucek uległ Kamalowi Achancie w WTT Contender Doha

You are currently viewing Pavel Sirucek uległ Kamalowi Achancie w WTT Contender Doha

Bardzo blisko awansu do 1/8 finału zawodów w Katarze był tenisista Dartom Bogorii. Po pokonaniu trzech przeciwników w eliminacjach popularny Siru uległ 2:3 w setach w I rundzie Kamalowi Sharathowi Achancie.

Spotkanie z zawodnikiem z Indii miało bardzo zacięty przebieg już od pierwszego seta, którego Czech przegrał 15:17. Niemal wszystkie partie kończyły się zwycięstwem jednego lub drugiego w tzw. „końcówkach”. To jednak były tenisista Borussii Dusseldorf był cały czas na prowadzeniu. Pavel doprowadził do wyniku 2:2 w setach, decydującego seta wygrał jednak 11:9 starszy Achanta i to on awansował do II rundy zawodów w stolicy Kataru.

Mimo porażki Sirucek turniej zaliczy do udanych. Pokonał trzech tenisistów z europejskiej czołówki: Ricardo Walthera, Alvaro Roblesa i Alexandra Shibaeva, którzy w swoim dorobku mają medale Mistrzostw Europy i Świata. Do tego Pavel zdobędzie bardzo cenne punkty do rankingu ITTF, które mają szczególnie duże znaczenie w sezonie olimpijskim. Na podstawie wysokich pozycji w rankingu ITTF zawodnicy będą kwalifikowani do turnieju singlowego. Aktualnie nasz zawodnik zajmuje w nim wysokie 51. miejsce. A już od poniedziałku zostanie rozegrany kolejny turniej w Katarze. Pavel również w nim weźmie udział, po nim odbędą się eliminacje olimpijskie do turnieju singlowego. Oprócz Sirucka wezmą w nich udział Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. Kulczycki zagra w miejsce innego zawodnika Dartom Bogorii Marka Badowskiego. Marek musiał się z nich wycofać ze względu na kontuzje biodra, która dolega mu już od dłuższego czasu.

Pavel Sirucek- Kamal Sharath Achanta 2:3 (15:17, 11:9, 6:11, 11:8, 9:11)