Raport ligowy

You are currently viewing Raport ligowy

Bardzo dużo działo się w ostatni weekend, jeśli chodzi o nasze zespoły ligowe. Sezon zakończyły drugie drużyny Bogorii w I lidze oraz trzeci w II lidze. Czwarty wygrał mecz na szczycie IV ligi i zawalczy pod koniec maja o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Nasz przegląd zaczynamy od najmniej przyjemnej informacji. Nasz drugi zespół męski mimo walki do samego końca zajął 9. miejsce, które oznacza spadek do II ligi. W ostatnich dwóch spotkaniach nie mogli zagrać liderzy zespołu, czyli Michał Gawlas oraz Arek Żuk. Obaj wcześniej wystąpili w zbyt dużej ilości gier LOTTO Superligi, a to oznaczało, że nie zagrają w spotkaniach z AZS Politechniką Rzeszów oraz GMKS Strzelec Frysztak. Szczególnie mecz z ekipą z Rzeszowa miał znaczenie, bo oba zespoły walczyły o miejsce dające jeszcze miejsce w barażu o utrzymanie. Ostatecznie ten mecz zakończył się remisem 5:5. Z dobrej strony pokazali się nasi kadeci Aleks Pakuła i Adam Smoter, którzy wywalczyli solidarnie po 1.5 punktu. Tyle samo punktów zdobył Jacek Mitas, a 0.5 Przemek Sałaciński. Dzień później nasz odmłodzony zespół uległ 2:8 drużynie z Frysztaka (1 punkt Mitas i Smoter).

Z AZS Rzeszów swój ostatni mecz zagrał również kobiecy zespół w I lidze grupy południowej. Dziewczyny na Podkarpaciu uległy gospodyniom 3:7. 2 punkty zdobyła Zosia Śliwka, a 1 Tosia Zembowicz. Ostatnie tenisistki stołowe Bogorii w rozgrywkach I ligi uplasowały się na 6. pozycji z dorobkiem 19 punktów. Celem zespołu było pewne utrzymanie i ten cel udało się osiągnąć w 100%. Zespół składał się głównie z kadetek i juniorek, które z meczu na mecz grały coraz lepiej. W tym sezonie oprócz Zosi i Tosi występowały głównie Emilka Skuba, Milena Mirecka, Kasia Trochimiuk, Maja Łakoma oraz Zuzia Gutkowska.

Sezon do udanych mogą zaliczyć również zawodnicy występujący w II lidze. O sile zespołu stanowili wspomniani Smoter i Pakuła, którzy mieli najlepszy bilans indywidualny. Oprócz nich w składzie występowali także Krzysztof Stąporek, Wojtek Szymcza, Adrian Majchrzak oraz Adam Stąporek. Chłopcy zakończyli zmagania grupy mistrzowskiej pokonując 8:2 wyżej notowany w tabeli zespół Tęcza Budki Piaseckie. Na koniec sezonu uplasowali się na wysokiej 6. pozycji i za rok będą zapewne mieli jeszcze bardziej ambitne cele.

Na koniec raportu ligowego dobra wiadomość dla IV zespołu, który pokonał 8:6 lidera rozgrywek Mateus Ząbki (punktowali: 2.5 Kuba Dobosz i Dawid Budzich, 2 Kamil Sadowski i 1.5 Tomek Fabisiak). Był to ich ostatni mecz sezonu zasadniczego IV ligi. Chłopcy kończą go z bilansem 14 zwycięstw, 1 remisem i tylko 1 porażką. To dało im drugie miejsce w rundzie zasadniczej i możliwość gry w barażach o 3 ligę, które odbędą się pod koniec kwietnia. Z pewnością będziemy za nich mocno trzymać kciuki.