LOTTO Superliga wkracza w decydującą fazę

Przed naszą drużyną bardzo ważne spotkania w rozgrywkach ligowych. W niedzielę (21 marca) zagramy we własnej hali przy ulicy Westfala 3a o godzinie 16 z UKS Dojlidy Białystok. Dzień później również w Grodzisku Mazowieckim (22 marca) o godzinie 18 naszym przeciwnikiem będzie Sokołów SA Jarosław.

Aktualnie przewodzimy ligowej tabeli wyprzedzając drużyny Dekorglassu Działdowo oraz właśnie Sokołów SA Jarosław. Do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy spotkania i jeśli Bogoria je wygra, do fazy play-off przystąpi z pierwszego miejsca. Pierwsze miejsce zapewni również podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego bezpośredni awans do półfinału play-off, w którym zagwarantowany udział mają dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej LOTTO Superligi.

Zwycięstwa nad ekipami z Białegostoku oraz Jarosławia niemal na pewno zagwarantują nam zwycięstwo w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. Do zbliżających gier przystąpimy w składzie z Panagiotisem Gionisem, który nigdy nie zawodzi kibiców Bogorii w ważnych spotkaniach. Panos bardzo dobre pojedynki rozgrywał w eliminacjach olimpijskich w Katarze. Mimo dobrej gry, nie udało mu się uzyskać kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zarówno on jak i Pavel Sirucek, przepustkę do Tokio będą mogli jeszcze wywalczyć w eliminacjach europejskich. Oprócz Panosa i Marka zagra również prawdopodobnie Miłosz Redzimski, gdyż na uraz biodra cały czas narzeka nasz kapitan Marek Badowski. Miłosz jednak w tym sezonie LOTTO Superligi radzi sobie świetnie i jest bardzo mocnym punktem naszego zespołu.

Jeśli chodzi o naszych przeciwników to z pewnością liczymy na rewanż z zespołem z Podlasia. Dojlidy to jedyny zespół, który pokonał Bogorię w tym sezonie LOTTO Superligi. Sokołów SA Jarosław to aktualny Mistrz Polski, który ma w swoich szeregach najskuteczniejszego w tym sezonie zawodnika LOTTO Superligi Kou Leia. Jesteśmy bardzo ciekawi jak w grach z tym zawodnikiem zaprezentują się nasi tenisiści.

Niestety oba najbliższe mecze odbędą się bez udziału publiczności, dlatego chcieliśmy gorąco zachęcić do oglądania i kibicowania naszej drużynie przed ekranami. Spotkania będzie można oglądać na naszym kanale YouToube, pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCpWkt8UabrP9MLogtOWNmjQ