LOTTO Superliga: Pierwsze starcie minimalnie dla AZS-u

Bardzo wyrównany przebieg miało pierwsze półfinałowe spotkanie fazy play-off LOTTO Superligi. W Gdańsku miejscowy AZS AWFIS pokonał 3:2 Dartom Bogorię. Decydujące rewanżowe spotkanie już w jutro w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a.

Zespół z Gdańska, który rzutem na taśmę awansował do grupy mistrzowskiej i play-offów LOTTO Superligi postawił naszym tenisistom bardzo trudne warunki. Po dwóch godzinach walki o losach rywalizacji musiała zadecydować gra podwójna. W niej o dwie piłki (2:1 w setach i 11:9 w trzecim) lepsza okazała się para Tomasz Tomaszuk/Szymon Malicki, która pokonała debel Bogorii Miłosz Redzimski/Pavel Sirucek.

Po raz kolejny klasę w drużynie Bogorii pokazał lider Panagiotis Gionis. Panos najpierw nie dał większych szans Tomaszukowi wygrywając 3:0 w setach, a następnie uporał się również bez straty seta z liderem AZS-u i Mistrzem Polski w singlu z 2019 roku Patrykiem Chojnowskim. Gdyby nie świetna postawa Greka sytuacja naszych tenisistów byłaby dużo bardziej skomplikowana, jednak Gionis jak zawsze pokazał, że w najważniejszych spotkaniach można na niego liczyć.

Z perspektywy całego spotkania wydaje się, że kluczowy był trzeci pojedynek singlowy. W nim leworęczny Szymon Malicki zwyciężył Pavla Sirucka. Pavel przez całe spotkanie miał bardzo duży problem z odbiorem serwów Malickiego, który na swoim koncie ma złote medale Mistrzostw Polski w deblu. Bardzo dobrą grę singlową na otwarcie meczu z Chojnowskim zagrał najmłodszy w całej drużynie Redzimski. To zawodnik z Gdańska ostatecznie triumfował 3:1 w setach, jednak wszystkie sety kończyły się jego minimalną wygraną w końcówkach setów. Podobnie było w grze podwójnej, Miłosz z Pavlem oba sety przegrali 11:9.

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu do wielkiego finału LOTTO Superligi awansuje zespół, który będzie miał lepszy bilans w dwumeczu. W przypadku jeśli Dartom Bogoria wygra jutro 3:2, o awansie zadecyduje lepszy bilans setów (po pierwszym meczu jest w nich 8:8). Wygrana 3:1 lub 3:0 oznacza awans Bogorii do finału. Nasi gladiatorzy już wielokrotnie pokazywali, że w trudnych momentach grają swoje najlepsze gry i są odporni psychicznie. Z pewnością przyda się wsparcie kibiców przed ekranami urządzeń elekrtonicznych. Transmisje live z tego spotkania znajdziecie pod poniższym linkiem:

Transmisja live

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2

Patryk Chojnowski – Miłosz Redzimski 3:1 (11:6, 9:11, 12:10, 11:9)

Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 0:3 (3:11, 1:11, 10:12)

Szymon Malicki – Pavel Sirucek 3:1 (11:9, 13:11, 3:11, 11:5)

Patryk Chojnowski – Panagiotis Gionis 0:2 (9:11, 6:11)

Tomasz Tomaszuk/Szymon Malicki – Miłosz Redzimski/Pavel Sirucek 2:1 (5:11, 11:9, 11:9)