Dominacja Młodzików i Juniorów Bogorii w Mistrzostwach Mazowsza

You are currently viewing Dominacja Młodzików i Juniorów Bogorii w Mistrzostwach Mazowsza

Aż sześć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe wywalczyli młodzi adepci Akademii Bogorii w trakcie weekendowych mistrzostw województwa. W sobotę został rozegrany turniej indywidualny w Jabłonnej, dzień później zawody drużynowe, które odbyły się w Radomiu.

Bardzo cieszy fakt, że krążki wywalczyła aż dziesiątka naszych zawodników. To pokazuje jak mocne są grupy treningowe w naszej Akademii. Niektórzy z nich zdobyli swoje pierwsze medale w Mistrzostwach Mazowsza. Takimi osobami były Zuzia Gutkowska, która stanęła na drugim stopniu podium w sobotniej grze podwójnej wraz z Mileną Mirecką. Swój pierwszy brązowy medal wywalczył także Iwo Kulik w drużynie Młodzików, którą tworzył jeszcze z Kubą Doboszem oraz Tomkiem Fabisiakiem.

Najwięcej cennych medali dla naszej Akademii zdobył Adam Smoter w kategorii Młodzików. Adam trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. W sobotę Adaś wygrał turniej singlowy pokonując w finale innego naszego zawodnika Aleksa Pakułę 3:2 w setach. Adam z Aleksem okazali się również najlepsi w grze podwójnej oraz drużynowej w Radomiu. Tylko nieco gorszy wynik medalowy osiągnął mający już za sobą pierwsze zwycięstwo w LOTTO Superlidze Michał Gawlas. Michał bez straty seta zwyciężył w turnieju singla juniorów. W parze z Jackiem Mitasem Michał dołożył również srebro w deblu. W niedzielę z kolei Michał wraz z Jackiem i Patrykiem Pyśkiem okazali się bezkonkurencyjni w turnieju drużynowym Juniorów.

Tytuł Mistrzyni Mazowsza w Młodziczkach przypadł z kolei naszej Milenie Mireckiej. Milena świetnie prezentowała się w turnieju singlowym, a oprócz tego tworzyła bardzo fajną parę deblową z Zuzią, co ostatecznie dało dziewczynom srebro w deblu. Dorobek naszej Akademii powiększyli również najmłodsi w naszej drużynie Tomek Fabisiak oraz Kuba Dobosz. Chłopaki nie tylko zdobyli brąz z Iwem w drużynie, ale również brąz w sobotniej grze podwójnej. Tomek był również blisko medalu w singlu, jednak turniej ukończył na czwartej pozycji.

Oprócz o medale adepci Akademii Bogorii w weekend walczyli o przepustki na Mistrzostwa Polski. Oprócz dużej grupy osób, która wcześniej miała limit na Mistrzostwa Kraju, awans z turniejów eliminacyjnych wywalczyli Kuba Dobosz i Jacek Mitas. Kuba awansował na Mistrzostwa Polski w dużym stylu, wygrywając zawody eliminacyjne bez straty seta. Jacek z kolei zajął w eliminacjach drugie miejsce, które również dawało awans na Mistrzostwa Polski. Warto dodać, że Jackowi przypadł brąz w singlu Juniorów Mistrzostw Mazowsza.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom świetnej postawy w trakcie zawodów. Sukcesy to motywacja do dalszej codziennej pracy nad sobą i swoją grą w trakcie każdego treningu. Podziękowania należą się również trenerom: Pawłowi, Adamowi i Zbyszkowi, którzy swoimi radami i wskazówkami wspierali młodych zawodników przez cały weekend.