Finał LOTTO Superligi 23 maja

You are currently viewing Finał LOTTO Superligi 23 maja

Padła nowa data finałowego starcia LOTTO Superligi, który zostanie rozegrany w Gdańsku. Bogoria powalczy z Dekorglassem o ósmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski 23 maja o godzinie 15.

Pierwotnie spotkanie finałowe miało zostać rozegrane 7 maja, jednak ze względu na kwarantannę naszego lidera Panagiotisa Gionisa zarząd LOTTO Superligi zgodził się na przełożenie spotkania. Dzięki temu obie drużyny przystąpią do rywalizacji w optymalnych na chwilę obecną spotkaniach. Oprócz Panosa prawdopodobnie zagrają również Pavel Sirucek i Miłosz Redzimski. Na powrót do gry wracającego po kontuzji biodra Marka Badowskiego jest chyba jeszcze za wcześniej.

Ostatni tytuł Drużynowego Mistrza Polski tenisiści Bogorii wywalczyli w 2019 roku. Wówczas podopieczni trenera Tomka Redzimskiego pokonali właśnie Dekorglass Działdowo 3:0. Mecz również rozgrywany był w hali ośrodka szkolenia im. Andrzeja Grubby. Zespół z Działdowa z kolei będzie walczył o swój pierwszy tytuł mistrzowski. W przeszłości ekipa z Warmii dwukrotnie grała w finale LOTTO Superligi. Mecz w Gdańsku będzie z pewnością szczególny dla grającego trenera Dekorglassu Jiriego Vrablika. Vrablik po wielu latach spędzonych w ekipie z Działdowa ogłosił ostatnio, że po sezonie żegna się z Dekorglassem i prawdopodobnie wróci do swojego gra i będzie grał w lidze czeskiej. Już teraz wszyscy kibice tenisa stołowego i Bogorii mogą sobie zapisywać w kalendarzach datę 23 maja i godzinę 15 by wspierać nasz zespół w walce o ósmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski.