Kuba Dobosz najlepszym Żakiem w kraju

You are currently viewing Kuba Dobosz najlepszym Żakiem w kraju

W weekend adept naszej Akademii triumfował w Grand Prix Polski do lat 11. W turnieju rozgrywanym w Krakowie młody zawodni Bogorii okazał się lepszy od blisko 130 dzieci z całej Polski.

Kuba, który swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w wieku 6 lat przez cały turniej wygrał aż osiem spotkań. W sobotnich grach grupowych Kuba zwyciężył trzy gry w stosunku 3:0 w setach, co dało mu awans z pierwszego miejsca do 1/16 finału. Pierwszy dzień zmagań zakończył on kolejną wygraną bez straty seta dzięki czemu zameldował się w najlepszej szesnastce w Polsce.

Niedzielny poranek 11-letni Kuba rozpoczął od pokonania 3:0 w setach Mateusza Wiśniewskiego z MKS Skawy Wadowice. Po pięciu wygranych grach w stosunku 3:0 kolejne gry dla Kuby były bardziej wymagające. W ćwierćfinale nasz młody zawodnik pokonał 3:1 w setach Kubę Krzyżanowskiego z Gotyku Toruń. Po tej wygranej Dobosz zapewnił sobie awans do strefy medalowej zawodów o Grand Prix Polski. W półfinale jego rywale był inny Żak z Gotyku Toruń Julian Korzus. Korzus do półfinału wszystkie gry wygrywał w stosunku 3:0. Kuba jednak postawił wysoko poprzeczkę i po bardzo dobrej grze zwyciężył 3:1 w setach.

W finale czekał na niego najwyżej rozstawiony Jan Murgała z Gorców Nowy Targ. Kuba w Krakowie z kolei był rozstawiony z numerem dwa. Pierwszy set był bardzo wyrównany jednak w końcówce Kuba osiągnął minimalną przewagę i wygrał tą partię 11:9. Drugi set również dla Kuby w stosunku 11:6. Trzeciego lepiej rozpoczął Mrugała jednak Kuba odrobił straty i ze stanu 2:7 doprowadził do remisu 8:8. Ostatnie trzy piłki padły łupem przeciwnika Kuby. Nie podłamało to jednak adepta naszej Akademii, który od początku czwartej partii bardzo dobrze serwował i aktywnie atakowało. Dzięki temu to on prowadził 7:2. Zawodnik z Nowego Targu doprowadził jednak do wyniku 7:6 dla Kuby i w tym momencie o czas poprosił trener Adam. Po czasie Kuba zagrał cztery bardzo dobre piłki i zwyciężył tego seta 11:6, a cały mecz 3:1 w setach. Dla naszego zawodnika była to pierwsza wygrana w turnieju o Grand Prix Polski.

Przed Kubą jednak kolejne wyzwania. Już za tydzień zagra w Mistrzostwach Polski Młodzików w Dębicy, a pod koniec maja w Mistrzostwach Kraju w swojej kategorii Żaków. Zwycięstwo w Krakowie oznacza, że w Dębicy będzie on rozstawiony z pierwszym numerem.