Zosia Śliwka Mistrzynią Polski Kadetek

You are currently viewing Zosia Śliwka Mistrzynią Polski Kadetek

14-letnia Zosia wczoraj wywalczyła tytuł najlepszej kadetki w kraju w grze pojedynczej. Adeptka Akademii Bogorii w pokonanym polu zostawiła 63 zawodniczki z całej Polski. W finale Zosia pokonała 4:3 w setach Aleksandrę Guzik z klubu Gryf Gdów.

Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek były rozgrywane od czwartku do niedzieli w Rawie Mazowieckiej. Wychowanka Bogorii była wywalczenia medali w pozostałych konkurencjach. Zarówno w drużynie i deblu wraz z Tosią Zembowicz doszły do ćwierćfinału, by następnie przegrać decydujący pojedynek o awans do strefy medalowej. Podobnie było również w grze mieszanej, gdzie Zosia w parze z Rafałem Formelą zawody zakończyli na fazie ćwierćfinałowej.

Dopiero w najważniejszej grze singlowej Zosi udało się przełamać klątwę ćwierćfinałów. Występująca na co dzień w I lidze kobiet Śliwka w meczu o półfinał pokonała 4:2 w setach bardzo wymagającą przeciwniczkę Oliwię Wątor z Bronowianki Kraków. W niedzielnym półfinale tenisistka Bogorii za przeciwniczkę miała najwyżej rozstawioną w całym turnieju Natalię Bogdanowicz. Zosia od samego początku prowadziła grę i po świetnym pojedynku zwyciężyła 4:2.

Zosia przed finałowym pojedynkiem nie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek i regenerację. Po dwóch godzinach wróciła do stołu na pojedynek finałowy. Jak wspominaliśmy na początku jej rywalką była leworęczna Ola Guzik. Początek spotkania był wręcz wymarzony dla Zosi. Pierwsze trzy sety padły jej łupem, a w czwartym prowadziła już 9:7 i dwóch piłeczek brakowało jej do upragnionego tytułu. W tym momencie zawodniczka Gryfa Gdów zaczęła grać dużo lepiej i najpierw wygrała czwartą partię, a następnie dwie kolejne. Tym samym doprowadziła do wyniku 3:3. Wydawałoby się, że przeciwniczka Zosi ma teraz przewagę psychiczną, jednak Zosia ma nerwy ze stali. Decydującego siódmego seta prowadziła od początku do końca i zwyciężając 11:8, zapewniła sobie tytuł Mistrzyni Polski.

Dzięki wywalczeniu tytułu Zosia ma bardzo duże szanse by znaleźć się w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów, które będą rozgrywane w wakacje. Warto również wspomnieć o wynikach pozostałej dwójki naszych zawodników, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski w Rawie Mazowieckiej. Jeśli chodzi o Tosię Zembowicz to turniej singla zakończyła na miejscach 25-32. Ładnie Tosia radziła sobie w mikście z naszym Krzysiem Stąporkiem, ostatecznie uplasowali się oni na 9. pozycji. Taką samą lokatę Krzysztof zajął w singlu, w walce o ćwierćfinał uległ on Alanowi Kulczyckiemu.

Wszystkie wyniki z turnieju w Rawie Mazowieckiej możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

Wyniki