Jesteśmy w finale LOTTO Superligi!!!!

Mimo trudności w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko AZS AWFIS Balta Gdańsk, tenisiści Bogorii zwyciężyli w dwumeczu 6:2 i zapewnili sobie awans do wielkiego finału LOTTO Superligi. Wielki sukces udało się osiągnąć mimo urazu Achillesa naszego lidera Panagiotisa Gionisa.

Dzisiejszy rewanżowy mecz w grodziskiej hali przy Westfala nasi zawodnicy zwyciężyli zdecydowanie 3:0. Co więcej w trzech grach singlowych podopieczni trenera Tomka Redzimskiego nie stracili nawet jednego seta. Świetnie Panosa zastąpił Sun Shiyu, który pokonał Tomka Tomaszuka. W takim samym stosunku Marek Badowski zwyciężył w grze otwarcia lidera gdańszczan Wang Zeng Yi. Wydaje się, że z perspektywy całego dwumeczu było to najważniejsze starcie. Zwycięstwo naszego kapitana nad popularnym Wandżim ewidentnie podcięło AZS-owi skrzydła. Kropkę nad i w ostatniej grze postawił Pavel Sirucek, który również rozegrał świetny pojedynek przeciwko leworęcznemu Szymonowi Malickiemu.

Jak wspominaliśmy na wstępie, dużo więcej emocji było w pierwszym meczu w Gdańsku. Tym bardziej, że w trakcie spotkania z Tomaszukiem kontuzja odnowiła się Panosowi. Mimo to Grek pokonał zawodnika AZS-u 3:1 w setach. Gionis był ustawiony na pozycji numer jeden, dlatego w drugim singlu musiał go zastąpić Sun, który przy stanie 1:2 uległ Wandżiemu. Wcześniej Wang pokonał również 3:0 w setach Pavla Sirucka. Ważny punkt dla Bogorii w singlu wywalczył również Marek, który okazał się lepszy od Szymona Malickiego (również 3:0). Przy stanie 2:2 w meczu decydującego debla po zaciętej partii 2:1 wygrał duet Sirucek/Badowski, zostawiając w pokonanym polu Tomaszuka i Malickiego.

Zwycięstwo nad ekipą z Gdańska oznacza, że kolejny rok z rzędu zagramy w wielkim finale. Co ciekawe w nim rywalem dosyć niespodziewanie będzie LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Bydgoszczanie zwyciężyli w półfinale Dekorglass Działdowo. W Działdowie Gwiazda wygrała 3:2, zaś dziś u siebie 3:0. W finale rozgrywany będzie tylko jeden mecz, który zadecyduje o Mistrzostwie. Bogoria powalczy w nim o ósmy tytuł najlepszej drużyny w kraju. Mecz planowany jest na początek czerwca.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Wang Zeng Yi – Pavel Sirucek 3:0 (15:13, 11:9, 11:5)

Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 1:3 (7:11, 8:11, 11:4, 3:11)

Szymon Malicki – Marek Badowski 0:3 (9:11, 10:12, 7:11)

Wang Zeng Yi – Sun Shiyu 2:0 (11:9, 11:9)

Tomasz Tomaszuk, Szymon Malicki – Pavel Sirucek, Marek Badowski 1:2 (8:11, 11:9, 5:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0

Marek Badowski – Wang Zeng Yi 3:0 (11:5, 11:9, 11:6)

Sun Shiyu – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:5, 12:10, 11:9)

Pavel Sirucek – Szymon Malicki 3:0 (11:5, 11:7, 11:9)

Wynik dwumeczu: 6:2 dla Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki