Miłosz Redzimski i Zofia Śliwka w kadrze na Mistrzostwa Europy

Trenerzy reprezentacji powołali dwójkę naszych młodych zawodników na rozpoczynające się 18 lipca Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. Turniej rozgrywany będzie w tym roku w chorwackim Varazdin.

Zosia, która została dwa tygodnie temu Mistrzynią Polski Kadetek, zagra właśnie w tej kategorii wiekowej w czterech konkurencjach. Zosia zagra w turnieju singla, debla, miksa oraz drużynowym. Oprócz tenisistki Bogorii powołania otrzymały Wiktoria Wróbel, Aleksandra Guzik oraz Natalia Bogdanowicz. Dla adeptki naszej Akademii Tenisa Stołowego będzie to debiut na tak ważnej imprezie. Początek Mistrzostw Europy Kadetów i Kadetek został zaplanowany na 25 lipca.

Również w turnieju indywidualnym Kadetów zagra Miłosz Redzimski. Co prawda zawodnik naszego klubu to Mistrz Polski w starszej kategorii Juniorów, jednak sztab reprezentacji zdecydował, by Miłosz o medale walczył razem z młodszymi Kadetami. To właśnie w tej kategorii zagra w singlu, mikście oraz deblu. W drużynie, jednak Miłosz zagra wraz z Juniorami. Nasza reprezentacja juniorska ma bardzo mocny skład, bo oprócz Miłosza są w niej Samuel Kulczycki, Maciek Kubik, Szymon Kolasa oraz Łukasz Sokołowski. Zawody Juniorów w Varazdin, zaczynają się tydzień wcześniej 18 lipca.

Miłosz w swoim dorobku ma już wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Dwa lata temu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w turnieju indywidualnym Kadetów. Rok później w kategorii Juniorów zwyciężył w Czech Junior Open w turnieju deblowym oraz drużynowym. Wszystkie informacje dotyczące turnieju można znaleźć na stronach europejskiej federacji tenisa stołowego, pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.org/en/events/european-youth-championships/general-information/