Nowe twarze w Bogorii

You are currently viewing Nowe twarze w Bogorii

Wczoraj ogłoszono składy w najwyższych klasach rozgrywkowych oraz I ligach kobiet i mężczyzn. Do naszych zespołów dołączyły nowe twarze, szczególnie w kobiecych zespołach.

W zbliżających się rozgrywkach Bogoria będzie mieć swoje zespoły w LOTTO Superlidze, Ekstraklasie Kobiet oraz I lidze kobiet i mężczyzn. Wcześniej na bieżąco informowaliśmy o wzmocnieniach męskiej drużyny medalistą Mistrzostw Świata Tajwańczykiem Chuang Chiuh-Yuanem oraz medalistki Mistrzostw Europy w singlu Kasi Grzybowskiej-Franc. To nie jedyni zawodnicy jacy w nowym sezonie będą mieli okazję zaprezentować się w hali na Westfala grodziskiej publiczności.

Do zespołu ekstraklasy kobiet dołącza pochodząca z Białorusi Darya Kisel. Darya w tym roku skończy 19 lat i należy do ścisłej europejskiej czołówki juniorek. W niedawno rozegranych Mistrzostwach Europy w singlu dotarła do ćwierćfinału. Dwa lata temu w tej samej imprezie wywalczyła brązowy medal, po drodze pokonując polską utalentowaną zawodniczkę Katarzynę Węgrzyn.

Co ciekawe Kisel to defensorka grająca podcięcie daleko od stołu. W Ekstraklasie Kobiet zagrała dwa sezony w barwach UKS Dojlidy Białystok. W zeszłym miała bardzo dobry bilans gier indywidualnych. Z 18 pojedynków aż 13 wygrała. To dało jej 15 miejsce w rankingu indywidualnym ekstraklasy kobiet.

Do drużyny kobiecej dołączają również dwie inne zawodniczki, które w zeszłym sezonie grały w zeszłym sezonie w zespołach z Białegostoku. Są to Julia Więckkowska oraz Michalina Górska. Pierwsza z nich w zeszłym sezonie grała w ekipie ATS Rent, która biła się w zeszłym sezonie w barażach o ekstraklasę i miała świetny bilans gier indywidualnych 32-4. Michalina Górska z kolei w zeszłym sezonie wygrała dla Dojlid 5 gier w Ekstraklasie. W zeszłym sezonie grała w kategorii juniorek i sezon zakończyła na wysokiej 9. pozycji. Przypominamy, że debiutancki mecz w ekstraklasie nasze zawodniczki zagrają 3 września na wyjeździe przeciwko MUKS START Nadarzyn.