M.Badowski: „Ze zdrowiem bardzo dobrze. Jestem gotowy!”

You are currently viewing M.Badowski: „Ze zdrowiem bardzo dobrze. Jestem gotowy!”

Ze zdrowiem bardzo dobrze, jestem gotowy” – mówi Marek Badowski, reprezentacyjny zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przed inauguracją sezonu 2021-22. Po raz ostatni zagrał w LOTTO Superlidze 29 listopada 2020 roku.

– Nigdy wcześniej nie miałem tak długiej przerwy w grze w LOTTO Superlidze, ale ze zdrowiem już bardzo dobrze, jestem gotowy na piątkowe spotkanie. Niedzielne mamy przełożone, dlatego we wrześniu naszą drużynę czekają 3 mecze superligowe – powiedział 24-letni kapitan Bogorii.

Po raz ostatni wystąpił on w LOTTO Superlidze 9 miesięcy temu – 29 listopada 2020 roku Dartom Bogoria wygrał z Poltarex Pogonią Lębork 3:0, a Marek pokonał Adama Dosza 3:0. W grudniu zagrał w turnieju Ligi Mistrzów w Dusseldorfie, a następnie musiał poddać się leczeniu kontuzjowanego biodra.

– Czuję ogromną radość z gry i z treningów. Ostatnio nie byłem na zgrupowaniu reprezentacji, ale to z powodu przeziębienia, a nie biodra. Jeśli chodzi o formę to okaże się w piątek, sam do końca nie wiem w jakiej jestem dyspozycji – przyznał Badowski.

W nowym sezonie LOTTO Superligi kilka zmian – rekordowa liczba 14 drużyn, podział na grupy Mistrzowską i Spadkową liczące po 7 zespołów, a później play-off z udziałem 8 klubów. Nasz zespół wzmocniony Tajwańczykiem Chuang Chih-Yuanem będzie należał do grona faworytów rozgrywek.

– Zobaczymy „w praniu” jak sprawdzi się pomysł z większą liczbą klubów i powiększoną fazą play-off. Myślę, że nasz zespół w optymalnej formie jest bardzo mocny, a ja osobiście bardzo się cieszę z transferu Chuanga. Na pewno będę miał okazję się od niego uczyć. Przeciwko niemu zagrałem singla i debla, a było to w styczniu 2020 roku na drużynowych eliminacjach olimpijskich w Portugalii – stwierdził reprezentant Polski.

To był mecz decydujący o awansie na IO w Tokio. Polacy przegrali z Tajwanem 0:3, a Marek wówczas przegrał w singlu z Chuangiem 0:3 oraz w deblu z Samuelem Kulczyckim z parę Chuang/An-Chien Chen 0:3.

W najbliższy piątek Dartom Bogoria w 1 kolejce podejmie beniaminka LOTTO Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Później 7-krotni Mistrzowie Polski zagrają u siebie z Morlinami Ostróda 10 września i Sokołowem SA Jarosław 12 września. Następnie Marka Badowskiego czeka wyjazd do Rumunii na Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Źródło: lottosuperliga.com.pl