Bogoria ulega Dekorglassowi w hicie LOTTO Superligi

You are currently viewing Bogoria ulega Dekorglassowi w hicie LOTTO Superligi

W starciu niepokonanych drużyn sezonu 2021/2022 gospodarze z Działdowa pokonali nasz zespół 3:1. Dobre zawody rozegrał nasz kapitan Marek Badowski, który był bardzo blisko ogrania Trulsa Moregarda i doprowadzenia do remisu w całym meczu.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystąpili do meczu z Działdowem mocno osłabieni. Ze względu na kontuzję nie zagrali Pavel Sirucek oraz Panagiotis Gionis. W wyniku absencji tych dwóch ważnych zawodników trener po raz pierwszy zdecydował się postawić na leworęcznego Suna Shiyu. Młody Azjata w trzecim spotkaniu singlowym jednak dosyć wyraźnie dwukrotnemu Mistrzowi Polski w singlu Kubie Dyjasowi.

We wcześniejszych grach Miłosz Redzimski uległ Szwedowi Moregardowi, a Marek pokonał 3:1 w setach Xu Wenlianga, który w przeszłości przez kilka lat związany był z naszą drużyną. Przy stanie 2:1 do stołu podeszli Badowski oraz Moregard. Po pierwszym secie wygranym 11:3 przez zawodnika Dekorglassu, wydawało się, że kapitanowi Bogorii będzie ciężko nawiązać równorzędną walkę. Popularny Bany to jednak prawdziwy fighter, który po pierwszym secie wspiął się na swój najwyższy poziom. Drugiego seta wygrał 11:6, a trzeciego decydującego rozpoczął od prowadzenia 5:2. Wówczas o czas poprosił trener Dekorglassu. Od tego stanu Szwed wygrał kilka akcji z rzędu i przejął prowadzenie w tym secie. Tenisista Bogorii walczył do końca, jednak to Moregard zwyciężył tą partię 11:9 i przypieczętował zwycięstwo Działdowa w całym meczu.

Mimo porażki nasi gladiatorzy pozostali w czołówce tabeli LOTTO Superligi., zajmując aktualnie czwarte miejsce. Z Działdowa nasi zawodnicy udali się prosto do Gdańska, gdzie już dziś zagrają kolejne spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie miejscowy KS AZS AWFIS. Nie będzie to jednak ostatni mecz dla Bogorii w tym tygodniu. W niedzielę bowiem nasza ekipa wróci do hali sportowej przy Westfala, a rywalem będzie UKS Dojlidy Białystok. Początek meczu o godzinie 16. Serdecznie zapraszamy.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Truls Moregard – Miłosz Redzimski 3:0 (11:7, 11:3, 16:14)

Wenliang Xu – Marek Badowski 1:3 (3:11, 11:9, 8:11, 8:11)

Jakub Dyjas – Sun Shiyu 3:0 (11:0, 11:4, 11:7)

Truls Moregard – Marek Badowski 2:1 (11:3, 6:11, 11:9)