Marcin Zieliński Młodzieżowym Mistrzem Polski

You are currently viewing Marcin Zieliński Młodzieżowym Mistrzem Polski

W ostatni weekend 17-letni zawodnik Bogorii walczył w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych. Marcin stanął na najwyższym stopniu podium do lat 23 oraz dotarł do ćwierćfinału zawodów seniorskich w klasie 8 i grze deblowej.

Tytuł mistrzowski wychowanek naszego klubu wywalczył w piątek. Marcin zmagania zaczął od wygrania swojej grupy. Następnie rozstawiony w tym turnieju z numerem 2 zawodnik grodziskiego klubu pokonał w półfinale 3:0 w setach Tobiasza Główczyka. W wielkim finale zwyciężył swojego partnera deblowego Piotrka Mańturza 3:1 w setach. Tym samym obronił złoty medal, po który sięgnął również w poprzednim roku.

Blisko strefy medalowej Zieliński był również w grze deblowej i singlowej wśród seniorów. Wraz ze wspomnianym Mańturze po przejściu dwóch rund zameldowali się w ćwierćfinale. W nim 1:3 w setach przegrali z bardziej doświadczonym duetem Antoni Biedziuk/Piotr Goniowski. Jeśli chodzi o turniej singla w klasie 8 to do ćwierćfinału Marcin szedł jak burza zwyciężając swoje pojedynki w stosunku 3:0 w setach. W meczu o awans do półfinału uległ po niezwykle zaciętym boju 2:3 w setach Maciejowi Połobuczko. Naszemu zawodnikowi składamy gratulacje i jesteśmy dumni z jego postawy.