Młodzież Bogorii najlepsza w Polsce

You are currently viewing Młodzież Bogorii najlepsza w Polsce

W weekend adepci Akademii Bogorii uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Ludowych Klubów Sportowych. Nasi zdolni zawodnicy spisali się doskonale wygrywając aż pięć z ośmiu kategorii wiekowych. Dzięki temu okazali się również najlepsi w klasyfikacji medalowej turnieju w Luboniu.

W Wielkopolsce wystąpiła dwunastka tenisistów Bogorii. Aż ósemka z nich stanęła na podium. Bezkonkurencyjnie okazali się nasi Młodzicy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Adam Smoter oraz Milena Mirecka. Trzeba przyznać, że oboje rozegrali bardzo wymagające gry finałowe zwyciężając 3:2. Adam pokonał w nim Samuela Michnę, zaś Milena Marię Toborek. Co więcej nasza Mistrzyni Polski Młodziczek w tym spotkaniu przegrywała już 0:2 w setach. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej stanął Aleks Pakuła, który w półfinale uległ Michnie 2:3 w setach.

Wewnętrzy finał Bogorii rozegrał się w kategorii Młodzieżówek. Martyna Lis spotkała się ze swoją koleżanką Kasią Trochimiuk. Wracająca po kontuzji Kasia w Luboniu rozgrywała bardzo dobre pojedynki, a w finale uległa minimalnie Martynie 2:3 w setach. Kolejne dwa tytuły Mistrza Polski LZTS trafiły do Michała Gawlasa oraz Zosi Śliwki, którzy mogą być bardzo zadowoleni ze swojej gry. Michał zwyciężył w kategorii Juniorów, zaś Zosia Kadetek. W kategorii Kadetów na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Stąporek. Pięć złotych medali, jeden srebrny i dwa brązowe dały naszemu klubowi pewne zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Ważne punkty do klasyfikacji drużynowej zdobyli również grający w Luboniu Tomek Fabisiak, Zuzia Gutkowska, Jacek Mitas oraz Kamil Sadowski

Na koniec turnieju dumny trener Zbyszek Grześlak mógł odebrać puchar za wywalczenie pierwszego miejsca w klasyfikacji. Trener Zbyszek przez cały weekend wspierał mocno całą grupę zawodników na wielu polach.