Silni rywale Bogorii w Pucharze Europy

You are currently viewing Silni rywale Bogorii w Pucharze Europy

W sobotę w belgijskim Spa odbyło się losowanie Pucharu Europy ETTU. Tenisiści Bogorii, którzy w turnieju Ligi Mistrzów zajęli trzecie miejsce, trafili do grupy A, w której trafili na austriacki zespół UTTC Stockerau oraz czeski HB Ostrov Havlíčkův Brod. Rywalizacja w formie turnieju zostanie rozegrana w dniach 10-12 grudnia.

Rywale z Czech i Austrii rozpoczęli zmagania w Pucharze Europy od pierwszej rundy grupowej. W niej pokazali się ze świetnej strony wygrywając wszystkie cztery mecze i zajmując pierwsze miejsce w grupie. Bogoria do rozgrywek tych trafiła przez ścieżkę z Ligi Mistrzów. Stawką turnieju będzie awans do ćwierćfinału Pucharu rozgrywanego pod egidą Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego.

Zarówno HB Ostrov Havlíčkův Brod, jak i UTTC Stockerau w swoim składzie mają zawodników występujących w kadrach narodowych. Tomáš Tregler, Radek Skála , Dmitrij Prokopcov, Michal Obešlo to ścisła czołowka tenisistów stołowych z Czech. W czeskiej Extralidze, w ostatniej kolejce HB Ostrov H.Brod przegrał z SKST Cheb 1:3. Jedyny punkt zdobył Tomáš Tregler, który pokonał Stanislava Kucerę 3:0. Michal Obeslo przegrał z Davidem Reitspiesem 1:3 i Tomáš Tregler również z Davidem Reitspiesem 1:3. W meczu zawodników znanych z gry w LOTTO Superlidze Dmitrij Prokopcov uległ Antonínowi Gavlasovi 2:3.

To był mecz lidera (SKST Cheb) z wiceliderem (HB Ostrov H.Brod). W drużynie rywali Dartomu Bogorii występują Tomáš Tregler 8-1, Radek Skála 4-1, Dmitrij Prokopcov 4-3, Michal Obešlo 5-5.

W austriackiej Ekstraklasie UTTC Stockerau zajmuje 4 pozycję. Na razie jeden mecz wygrali, jeden zremisowali i dwa przegrali. Zawodnikami tego klubu są m.in. Maciej Kołodziejczyk i Chen Weixing, których polscy kibice pamiętają z występów w LOTTO Superlidze. W Stockerau grają też David Serdaroglu i Ukrainiec Oleksandr Didukh.

Prawdopodobnie gospodarzem turnieju nie będzie żadna z drużyn w nim uczestnicząca. Awans do dalszych gier wywalczą dwa najlepsze zespoły.