M.Badowski: Będziemy chcieli wygrać 3:0 lub 3:1

Marek Badowski 15 stycznia zakończył kwarantannę i od razu w niedzielę wrócił do treningów. Nasz kapitan ostro przygotowuje się do piątkowego (21 stycznia, g. 18:00) meczu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Roskilde Bordtennis BTK 61 w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU. – Mamy szansę na awans, chociaż wolałbym by nie doszło do dogrywki – mówi kapitan Bogorii.

W pierwszym spotkaniu w Danii grodziscy tenisiści, grający w składzie Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski i Pavel Sirucek, przegrali 2:3. Punkty w Roskilde dla Bogorii wywalczyli Panos oraz Pavel. Obie gry singlowe przegrał Miłosz Redzimski.W rewanżu Wicemistrza Polski wzmocni Marek Badowski, jeśli dojdzie do pełni sił po kilkudniowej kwarantannie.

– Czuję się dobrze, przygotowuję do rewanżu i uważam, że jeśli zagramy dobry mecz to awansujemy do półfinału – powiedział Marek. Zgodnie z nową formułą rozgrywania meczów w fazie pucharowej, w przypadku takiej samej liczby punktów dojdzie do dogrywki, tzw. Golden Match.

– Nie jestem zwolennikiem dogrywki. A jeśli na przykład przy naszym zwycięstwie 3:2 nie są już teraz brane pod uwagę sety, to następnego dnia po rewanżu mógłby się odbyć trzeci mecz. I on powinien zadecydować – dodał 24-letni tenisista stołowy.

W dogrywce każdy zawodnik rozgrywa z rywalem (decyduje nowe ustawienie) po jednym secie. Kto wygra takie 2 pojedynki (2 sety), znajdzie się w półfinale Pucharu Europy ETTU. Rozwiązanie, które proponuje popularny Bunny na pewno byłoby bardzo ciekawe dla fanów grodziskiego klubu. Po raz kolejny mogliby przy stole oglądać najlepszych zawodników Europy.

– Moim zdaniem nowe przepisy może porównać do siatkówki. Tylko, że w naszej dyscyplinie sportu troszkę trudniej je wprowadzić, aby było sprawiedliwie i zarazem ciekawie. Więc najlepiej abyśmy wygrali z Roskilde 3:0 lub 3:1 – mówił Marek Badowski.

W swoim najlepszym występie w Pucharze ETTU Dartom Bogoria zdobył srebro w sezonie 2012/13. Wielokrotnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego docierali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Niewątpliwie w piątkowy wieczór bardzo się przyda doping grodziskiej publiczności, dlatego wszystkich zapraszamy na to ważne wydarzenie.