GO: trójka w turnieju głównym

Robert Floras, Paweł Fertikowski i Oh Sang Eun zagrają w 1/32 finału gry pojedynczej World Touru w Niemczech. W barażu odpadł Daniel Górak.

Robert i Paweł kwalifikacje przeszli bez pomyłki, eliminując uznanych na świecie zawodników. W dodatkowym barażu o turniej główny Robert zwyciężył sklasyfikowanego aż o 30 miejsc wyżej w światowym rankingu Hung Tzu-Hsianga z Tajwanu 4:0. Wcześniej rozprawił się w grupie z Serbem Marko Petkovem (4:3) i również wyżej notowanym Węgrem Janosem Jakabem (4:2).

Dwóch wygranych, by znaleźć się w najlepszej 64 graczy potrzebował Paweł Fertikowski, który ograł Słowaka Jana Zibrata 4:1 i Francuza Simona Gauzy (68. ITTF). Swoją grupę wygrał także Daniel Górak (wygrane 4:0 z Benjaminem Brossier i 4:1 z Mortenem Rasmussenem), ale w barażu uległ niefigurującemu jeszcze w rankingu ITTF Chińczykowi Wei Shihao 1:4.

W turnieju głównym singla bez kwalifikacji jest rozstawiony z numerem 21. Oh Sang Eun, który w pierwszej rundzie zagra… z Robertem Florasem. Paweł spotka się z rodakiem Oha Jung Young Sikiem. W 1/8 finału debla zaprezentuje się też para “Fertik”/”Florek”. Początek głównych zawodów w piątek.

Transmisje na żywo
Strona turnieju