Srebrny medal Michała Gawlasa w Hungarian Open

Znakomity występ w turnieju WTT Youth Contender w węgierskiej miejscowości Szombathely zanotował Michał Gawlas. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki zajął drugie miejsce w zmaganiach do lat 17!

W finałowym spotkaniu grający uchwytem piórkowym Michał przegrał z Chang Yu-Anem z Tajwanu 0:3 (5:11, 10:12, 6:11). Wcześniej, bo w półfinale nasz reprezentant pokonał leworęcznego Japończyka Kazuki Yoshiyamę 3:1 (2:11, 12:10, 11:8, 11:6), a w ćwierćfinale wygrał z Niemcem Wimim Verdonschotem 3:2 (16:14, 10:12, 4:11, 11:6, 11:9). To nie jedyne zwycięstwa jakie wychowanek MKS-u Czechowice Dziedzice odniósł na Węgrzech. Aby dojść do 1/8 finału musiał wygrać dwie gry turnieju głównego, a wcześniej przejść eliminacje grupowe.

Urodzony w 2005 roku Gawlas zajmuje aktualnie drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu juniorów, dzięki dojściu do finału II Grand Prix Polski, w tej kategorii wiekowej. Medal w Szombathley to pierwszy krążek tenisisty Bogorii w zawodach międzynarodowych wśród juniorów. Trzy lata temu stanął na trzecim stopniu podium w turnieju Slovakia Cadet Open, zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Tym samym trenujący w naszym klubie od czterech lat Michał potwierdził świetną dyspozycję z ostatnich tygodni.

W LOTTO Superlidze Michał w tym sezonie odniósł dwa bardzo wartościowe zwycięstwa singlowe. Pokonał na inaugurację sezonu obrońcę Kanga Dongsoo, a nie tak dawno nie dał większych szans rozprawiając się 3:0 w setach nad Danielem Górakiem, który w przeszłości wielokrotnie wygrywał Mistrzostwa Polski w singlu. Do tego dorzucił również wygraną grę podwójną wraz z Miłoszem Redzimskim w rywalizacji z Energą-Manekin Toruń.