Aleks Pakuła zwycięża w III GPM Juniorów

You are currently viewing Aleks Pakuła zwycięża w III GPM Juniorów

Aleks w weekend był jednym z najmłodszych zawodników, którzy wystąpili w mazowieckim turnieju do lat 19. Mimo to urodzony w 2009 roku zawodnik Bogorii wygrywając kilka trudnych pojedynków okazał się najlepszy w całych zawodach. Na trzecim stopniu podium stanął nasz Krzysztof Stąporek.

W Chotomowie za Warszawą w weekend rozgrywane były turnieje w trzech kategoriach: juniorów, żaków oraz skrzatów. Najstarsza kategoria juniorów przebiegała pod dyktando zawodników Bogorii. W 1/4 finału znalazło się aż czterech adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. W tym gronie znaleźli się wspomniany Aleks, Krzysztof, Mikołaj Giereło oraz Adam Smoter. Kamil Sadowski zawody ukończył na miejscach 13-16, Kuba Dobosz, Marcin Zieliński oraz Adam Stąporek znaleźli się w przedziale 17-24, zaś Tomek Fabisiak 33-48.

Wracając do ćwierćfinałów to zwycięsko wyszli z nich Mikołaj, który pokonał Adama 3:2 w setach, Krzysztof oraz Aleks. Pakuła musiał w swoim ćwierćfinale bronić piłek meczowych z Mikołajem Jurkiem, jednak udało mu się wyjść z tej trudnej sytuacji. Następnie w półfinale Aleks 3:2 w setach pokonał Krzysztofa Stąporka, po równie zaciętym pojedynku. Giereło z kolei uległ Filipowi Kosteckiemu. W finale Aleks pokonał 3:1 zawodnika KS Nadarzyn. W grze o brązowy medal z kolei Krzysztof również 3:1 zwyciężył Mikołaja. W gronie juniorek do ćwierćfinału dotarła również Tosia Zembowicz, która podobnie jak Adam zmagania w Chotomowie zakończyła na pozycjach 5-8.

Tego samego dnia z bardzo ładnej strony pokazali się nasi najmłodsi Żacy. Wspierani przez trenera Pawła Szelińskiego, również zajęli wysokie pozycje. Michał Staranowicz odpadł dopiero w ćwierćfinale, co dało mu miejsca 5-8. Amelka Bukowska i Krzyś Kozłowski przegrali tylko po jednej grze co dało im miejsca w przedziale 9-12. Mateusz Dąbrowski z kolei turniej zakończył na miejscach 13-16. Dzień później ta sama grupa zagrała w starszej kategorii młodzików. Krzysztof Kozłowski dotarł do 1/8 finału i znalazł się na miejscach 13-16, Zuzia Bukowska 17-20, zaś Mateusz Dąbrowski i Amelka Bukowska 33-48.