Młodzi tenisiści Bogorii zagrają w Luboniu i Sępólnie Krajeńskim

You are currently viewing Młodzi tenisiści Bogorii zagrają w Luboniu i Sępólnie Krajeńskim

Bardzo duża grupa młodych zawodników Bogorii zagra w najbliższy weekend w Grand Prix Polski Młodzików i Kadetów. Młodsi zagrają w Sępólnie Krajeńskim, zaś starsi udadzą się pod Poznań do Lubonia.

Już dziś w Luboniu zaczną się eliminacje do turnieju juniorskiego. Wystąpią w nich Adam Smoter, Krzysztof i Adam Stąporek, Kamil Sadowski, Marcin Zieliński, Mikołaj Giereło oraz Tosia Zembowicz. Start w turnieju głównym zapewniony mają Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn, Patryk Pyśk, Jacek Mitas, Zosia Śliwka i Milena Mirecka. Spośród tej grupy najwyżej w zawodach ogólnopolskich do lat 19 rozstawieni są Zosia i Michał (oboje numer 11). Michał w I Grand Prix Polski dotarł do półfinału i wywalczył brązowy medal. Nasza medalistka Mistrzostw Europy Kadetek z kolei w drugich zawodach uplasowała się w przedziale 9-12. Dla całej grupy to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które w kwietniu zostaną rozegrane w Gliwicach.

W tym samym czasie w Sępólnie Krajeńskim koło Bydgoszczy zagrają nasi Młodzicy. W kategorii do lat 13 w barwach Bogorii zagrają Aleks Pakuła, Jakub Dobosz, Tomek Fabisiak i Iwo Kulik. Cała czwórka chłopców z racji wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim  ma zagwarantowany start w turnieju głównym. W najlepszej szesnastce tego rankingu znajdują się Aleks, Kuba i Tomek. Pierwszy z nich w I Grand Prix dotarł do finału, zaś w II zawodach znalazł się na trzecim stopniu podium. Aktualnie Pakuła na liście klasyfikacyjnej plasuje się na 3. pozycji, Kuba w tym zestawieniu jest 11, Tomek 13, zaś Iwo 26.

Za wszystkich zawodników Bogorii będziemy bardzo mocno ściskać kciuki. Wyniki wspomnianych zawodów możecie na bieżąco śledzić na stronach Polskiego Związku Tenisa Stołowego.