Kolejna cenna wygrana w LOTTO Superlidze

You are currently viewing Kolejna cenna wygrana w LOTTO Superlidze

Tenisiści stołowi Bogorii się nie zatrzymują, wczoraj w ramach 13. kolejki LOTTO Superligi pokonali 3:1 na wyjeździe Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Dzięki wygranej przodują w tabeli LOTTO Superligi.

To trzecie starcie obydwu drużyn na przestrzeni dwóch tygodni. W dwumeczu ćwierćfinału Pucharu Europy to grodziscy tenisiści byli górą, ale we własnej hali Gwiazda triumfowała 3:2. Tym razem to drużyna prowadzona przez trenera Pawła Fertikowskiego była górą. Kolejny wielki mecz zagrał Panagiotis Gionis. Panos najpierw po trzech wygranych końcówkach zwyciężył 3:0 Artura Grelę. Następnie po kapitalnym pojedynku 3:1 w setach zwyciężył leworęcznego Mołdawianina Vladislava Ursu. To druga wygrana Greka na przestrzeni tygodnia z liderem Gwiazdy.

Po raz kolejny zmierzyli się ze sobą również Marek Badowski i Japończyk Taku Takakiwa. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni staje się chyba ulubionym rywalem kapitana Bogorii. W trzech grach popularny Bany oddał Takakiwie tylko dwa sety. Wygrana Banego była o tyle cenna, że pozwoliła Dartom Bogorii wyjść na prowadzenie 2:1 w całym meczu. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Ursu, który 3:1 wygrał z naszym Jinem Takuyą. Po 13. ligowych kolejkach grodziscy tenisiści mają na swoim koncie aż 33 punkty i o 4 oczka wyprzedzają drugą w tabeli Gwiazdę oraz o 5 Dekorglass Działdowo. Teraz nasi zawodnicy mogą się skupić na przygotowaniach do półfinału Pucharu Europy. Starcia z AS Pontoise Cergy odbędą się pod koniec lutego i na początku marca.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Vladislav Ursu – Jin Takuya 3:1 (14:16, 11:7, 11:8, 11:6)
Artur Grela – Panagiotis Gionis 0:3 (8:11, 11:13, 9:11)
Taku Takakiwa – Marek Badowski 1:3 (10:12, 11:7, 11:13, 11:13)
Ursu – Gionis 1:3 (4:11, 2:11, 11:4, 6:11)