I liga: Dziewczyny w połowie tabeli, mężczyźni zagrają w barażach

W sobotę swoje ostatnie mecze w rozgrywkach I ligi zagrały drugie drużyny. Żeński zespół zagrał dwa mecze wyjazdowe w Jastrzębie-Zdrój, zaś męski u siebie z MKS Dąbrową Górniczą. Jeden z tych meczów zakończył się remisem 5:5, zaś dwa minimalną porażką 4:6.

Zacznijmy od drużyny kobiecej, która aktualny sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Młody zespół prowadzony przez trenerów Pawła Fertikowskiego i Adama Białka pewne utrzymanie zapewnił sobie już kilka kolejek temu. Przed wyprawą na Śląsk Bogoria II zajmowała 5. miejsce w tabeli I ligi grupy południowej. W sobotę o godzinie 10 dziewczyny zagrały z JKTS Jastrzębie-Zdój II. Po zaciętym meczu padły wynik 5:5, chociaż to nasze zawodniczki były trochę bliżej wygranej. Punkty w tym meczu wywalczyły odpowiednio: 2 Zosia Śliwka, 1.5 Julia Więckowska, 1 Tosia Zembowicz i 0.5 Kasia Trochimiuk. W meczu zagrały również Milena Mirecka oraz Zuzia Gutkowska.

Kilka godzin później o 16 zawodniczki Bogorii rywalizowały z dużo silniejszym pierwszym zespołem Jastrzębia. Mecz znowu był na tzw. styku. Wiele gier było wyrównanych, które częściej padały łupem gospodyń. Ostatecznie ekipa ze Śląska zwyciężyła 6:4, a dla nas punktowały: 1.5 Zosia Śliwka i Kasia Trochimiuk, 0.5 Tosia Zembowicz oraz Julia Więckowska. Po tych dwóch meczach nasze dziewczyny utrzymały wysokie 5. miejsce w stawce 11. zespołów. Przez cały sezon dziewczyny zagrały 22 mecze z czego 9 wygrały, 5 zremisowały i 6 przegrały. W debiutanckim sezonie II drużyna Bogorii może być bardzo zadowolona ze swoich występów.

W dużo gorszych nastrojach może być męski zespół. Już przed meczem z Dąbrową Górniczą było wiadomo, że nasi tenisiści zagrają w barażach o utrzymanie. Niestety w domowym meczu przy Kilińskiego nie udało się poprawić dorobku punktowego. Już któryś raz w sezonie chłopacy przegrali dosyć nieszczęśliwie 4:6.  Tym razem swoje dwie gry singlowe wygrał Kuba Stecyszyn, zaś raz zwyciężyli Przemek Sałaciński i Michał Gawlas. Porażka w ostatnim meczu oznacza, że Bogoria II kończy sezon I ligi grupy południowej na 9. miejscu. Barażowym rywalem w walce o utrzymanie będzie zespół OSSM Gdańsk. Utrzymanie w I lidze zapewni sobie zwycięzca rywalizacji barażowej. Dwumecz został zaplanowany na 21 maja oraz 4 czerwca.