Bogoria zagra ponownie w Lidze Mistrzów

To już pewne, w kolejnym sezonie nasi gladiatorzy po raz kolejny zagrają w Lidze Mistrzów. Co więcej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrają od razu od drugiej rundy, czyli znajdą się w gronie najlepszych 16 zespołów Europy. To zasługa wysokiego rankingu europejskiego.

Od kilku lat Europejska Federacja Tenisa Stołowego wprowadziła ranking historyczny, przy ustalaniu rozstawienia zespołów Ligi Mistrzów. Bogoria niemal co sezon występuje w tych prestiżowych rozgrywkach. Co więcej wielokrotnie docieraliśmy do ćwierćfinału, a raz małymi setami przegraliśmy walkę o awans do strefy medalowej przeciwko UMMC Jekaterynburg (sezon 2019/2020). W następnym sezonie z rozgrywek wykluczone zostały drużyny z Rosji oraz Białorusi.

To spowodowało, że w rankingu europejskim na sezon 2022/2023 znajdujemy się na bardzo wysokim piątym miejscu. Bardzo mało punktów zabrakło nam do czwartego Sportingu Clube de Portugal. Gdybyśmy znaleźli się przed ekipą ze stolicy Portugalii w następnych rozgrywkach losowani bylibyśmy z pierwszego koszyka. Oprócz Portugalczyków przed Bogorią znalazły się także zespoły Borussia Düsseldorf, 1. FC Saarbrücken TT oraz GV Hennebont TT. W najlepszej ósemce rankingu, który umożliwia start od razu od drugiej rundy znalazł się także Dekorglass Działdowo, a to oznacza, że w następnej edycji Polskę w Lidze Mistrzów reprezentować będą dwie drużyny.

Mecze w fazie grupowej będą rozgrywane w następujących terminach: 1 i 2 kolejka od 18 do 23 października, 3 i 4 kolejka od 15 do 20 listopada oraz 5 i 6 kolejka od 13 do 18 grudnia. Spotkania rundy pucharowej zostały zaplanowane na 2023 rok. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie nasz klub był gospodarzem jednego z turniejów Ligi Mistrzów. Niestety mimo gromkiego dopingu grodziskiej publiczności Bogoria zajęła w nim trzecie miejsce (za Fakelem Oremburg oraz TTC Neu-Ulm) i nie zdołała awansować do najlepszej ósemki Europy.