Juniorzy prowadzą do zwycięstwa na otwarcie sezonu

Wygraną Bogorii 3:1 zakończył się pierwszy mecz nowego sezonu LOTTO Superligi. Nasi tenisiści pokonali na wyjeździe LOTTO Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Wszystkie punkty dla zespołu wywalczyli nasi juniorzy Miłosz Redzimski i Michał Gawlas.

Klub Bogoria słynie w kraju i Europie ze świetnego szkolenia. Nasi adepci krok po kroku rozwijają swoje umiejętności, aż na końcu wchodzą do pierwszej drużyny. Taką drogę przeszli właśnie Miłosz z Michałem, którzy w Bydgoszczy rozegrali świetne gry.

Pierwszy z nich pokonał bardzo solidnych zawodników z Europy Carlosa Caballero oraz Vladislava Ursu. Z leworęcznym Mołdawianinem Redzimski dotarł do ćwierćfinału debla ostatnich Mistrzostw Europy.

Pojedynek Miłosz z Ursu był bardzo wyrównany. Miłosz zwyciężył 2:1 w setach i 12:10 w decydującej partii. Ten pojedynek przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu. Wcześniej 16-letni wychowanek naszej Akademii pokonał dosyć pewnie Carlosa Caballero. W pomeczowym wywiadzie Miłosz podkreślił swoją waleczność i bardzo dobry atak forhand.

Bardzo ważnego singla w grze otwarcia wygrał Michał Gawlas. Grający uchwytem piórkowym wychowanek MKS Czechowice Dziedzice okazał się lepszy od Koreańczyka Kang Dongsoo. Azjatycki obrońca tylko w pierwszym secie okazał się lepszy. Pozostałem trzy partie padły łupem Michała, który kolejny raz udowodnił, że dobrze czuje się w grze na obronę. Gawlas mecz zakończył przy czwartej piłce po błędzie Kanga.

Jedyny punkt dla gospodarzy wywalczył Artur Grela, który stoczył równą batalię z naszym Jang Seongilem. Grela ponownie wygrał 3:2 w setach. Taki sam wynik padł na Stadionie Narodowym, w trakcie pokazowego turnieju.Wygrana z aktualnym Wicemistrzem Polski to świetny prognostyk przed kolejnymi meczami. Już w piątek Bogoria zmierzy się również na wyjeździe z UKS Villa Verde Olesno. Początek meczu również o 18.
LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Kang Dongsoo – Michał Gawlas 1:3 (11:7, 5:11, 6:11, 9:11)
Carlos Caballero – Miłosz Redzimski 1:3 (8:11, 11:4, 5:11, 5:11)
Artur Grela – Jang Seongil 3:2 (6:11, 11:5, 11:9, 9:11, 11:9)
Vladislav Ursu – Miłosz Redzimski 1:2 (11:8, 8:11, 10:12)