MUKS LEPSZY OD BOGORII W DERBACH MAZOWSZA

Bardzo wysoko poprzeczkę postawiły tenisistki Bogorii zespołowi MUKS Start Nadarzyn w 12. kolejce Ekstraklasy. Ostatecznie nasze dziewczyny uległy 2:3 i dopisały jeden punkt do ligowej tabeli, co pozwoli umocnić im się na 7. miejsce w ligowej tabeli.

W czwartkowe popołudnie nie do pokonania była zawodniczka gospodyń Paulina Krzysiek. Leworęczna Krzysiek w swoim dorobku ma już medale Mistrzostw Polski w singlu, a wczoraj pokonała 3:1 w setach Aleksandrę Michalak. Drugie zwycięstwo singlowe odniosła przy wyniku 2:2 w meczu, tym razem z Aleksandrą Falarz 3:0 w setach. Bardzo miłą niespodziankę dla grodziskiego zespołu sprawiła Michalak. Ola zwyciężyła 3:2 w setach dużo bardziej utytułowaną Katarzynę Grzybowską-Franc. Kolejne cenne zwycięstwo na poziomie Ekstraklasy odniosła Martyna Lis. Nasza wychowanka bez straty seta zwyciężyła Katarzynę Ślifirczyk. Co ciekawe obie zawodniczki spotkały się w I rundzie zasadniczej Ekstraklasy i wówczas Martyna wygrała w takim samym stosunku. Jej aktualny bilans w Ekstraklasie wynosi 9 zwycięstw i 6 porażek.

Po meczu z Nadarzynem zawodniczki trenera Zbyszka Grześlaka zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Kolejne wyzwanie przed tenisistkami Bogorii już w najbliższą niedzielę. O godzinie 12 podejmą one we własnej sąsiada w tabeli Maximus Broker Toruń. Zespół z Grodu Kopernika wyprzedza Bogorię w tabeli o trzy punkty. Zwycięstwo w niedzielnym meczu może dać naszej drużynie awans na 6. miejsce. Spotkanie oczywiście odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, wstęp jest bezpłatny. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

MUKS Start Nadarzyn – Bogoria Grodzisk Maz. 3:2
Katarzyna Grzybowska-Franc – Aleksandra Falarz 3:0 (11:9, 11:9, 11:2)
Paulina Krzysiek – Aleksandra Michalak 3:1 (5:11, 14:12, 11:3, 11:6)
Katarzyna Ślifirczyk – Martyna Lis 0:3 (7:11, 7:11, 9:11)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Aleksandra Michalak 2:3 (7:11, 6:11, 11:7, 11:3, 5:11)
Paulina Krzysiek – Aleksandra Falarz 3:0 (11:5, 11:6, 11:9)