Drużyna kobieca zakończyła zmagania Ekstraklasy na 6. miejscu

You are currently viewing Drużyna kobieca zakończyła zmagania Ekstraklasy na 6. miejscu

W niedzielę podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka rozegrały ostatnie spotkanie w ramach Ekstraklasy. W 16. kolejce gier nasze dziewczyny uległy 0:3 finaliście Ligi Mistrzów Enei Siarkopol Tarnobrzeg.

W ostatnim meczu ze względów zdrowotnych nie mogły zagrać Ola Michalak oraz Ola Falarz. Pod ich nieobecność zagrały zawodniczki II drużyny Emilia Skuba i Kasia Trochimiuk. W Tarnobrzegu zagrała również Martyna Lis. Zespół Enei, który wygrał pierwszy mecz finału Ligi Mistrzów 3:0 do rywalizacji z Bogorią przystąpił niemal w najmocniejszym składzie. Natalia Bajor, Elizabeta Samara i przede wszystkim Han Ying to zawodniczki czołówki światowej. Przy stole miały zdecydowaną przewagę nad naszymi dziewczynami, zwyciężając wszystkie gry 3:0 w setach.

Niedzielnym meczem tenisistki Bogorii zakończyły sezon 2022/2023 na rundzie zasadniczej. Niewątpliwie zawodniczki trenera Grześlaka mogą być zadowolone ze swojej postawy. Celem zespołu było pewne utrzymanie i ten cel udało się bardzo szybko osiągnąć. Szóste miejsce to najwyższe w historii startów kobiecego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łącznie Bogoria wygrała w tym sezonie 5 spotkań i doznała 11 porażek. To złożyło się na 17 punktów w ligowej tabeli i wyprzedzenie drużyn z Jastrzębia-Zdrój, Torunia oraz Łomży. Bardzo dobry sezon ma za sobą Martyna Lis, która zanotowała bilans indywidualny 11 zwycięstw i 8 porażek. Oprócz niej w pierwszym składzie grały głównie Ola Michalak (bilans 6-10) Ola Falarz (4-11) i Zosia Śliwka (2-2). Wszystkie wyniki Ekstraklasy Kobiet, wraz z ligową tabelą można znaleźć pod poniższym linkiem: