Wszyscy na ćwierćfinał fazy play-off!

W niedzielę o godzinie 16 tenisiści stołowi Bogorii we własnej hali przy ulicy Westfala 3 zmierzą się z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz w rewanżowym meczu ćwierćfinału fazy play-off LOTTO Superligi.

Pierwszy mecz w Grudziądzu zostanie rozegrany w piątek o godzinie 18. Awans do półfinału i strefy medalowej wywalczy lepsza drużyna w dwumeczu. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystąpią do rywalizacji w najmocniejszym zestawieniu: Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski oraz kapitan Marek Badowski. Zespół Bogorii walczy o obronę mistrzowskiego tytułu, który wywalczył właśnie w grodziskiej hali 5 czerwca 2022 roku.

Rundę zasadniczą zespół z Grudziądza ukończył na 6. miejscu, zaś grodziscy tenisiści stołowi na 3. pozycji. Olimpia w ostatnich meczach grała w zestawieniu Łukasz Sokołowski, Jan Zandecki oraz Ibrahim Gunduz z Turcji. W składzie zespołu znajduje się również bardzo silny leworęczny Koreańczyk Park Jeongwoo. W fazie zasadniczej Bogoria dwukrotnie przegrała 2:3, jednak w obu tych spotkaniach trener Tomasz Redzimski mógł skorzystać tylko z jednego zawodnika podstawowego składu. Nie zmienia to fakt, że zespół Olimpii bardzo dobrze spisuje się w tegorocznej kampanii LOTTO Superligi i by pokonać ten zespół grodziscy gladiatorzy muszę wspiąć się na bardzo wysoki poziom swojej gry. Ewentualny zwycięzca dwumeczu w półfinale LOTTO Superligi zmierzy się z lepszym zespołem z pary Orlicz Suchedniów- AZS Balta Gdańsk

Trener Redzimski oraz zawodnicy Bogorii zawsze podkreślają, że wsparcie grodziskich kibiców jest dla nich bardzo ważne. Liczymy na wasze wsparcie i gorący doping, który poprowadzi zespół Bogorii do strefy medalowej LOTTO Superligi. Dlatego w niedzielę o godzinie 16 wszyscy widzimy się solidarnie w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.