Bogoria w półfinale LOTTO Superligi!!!

Dwa pewne zwycięstwa 3:0 odniesione na ASTS Olimpią-Unią Grudziądz dały grodziskim tenisistom awans do strefy medalowej LOTTO Superligi. Półfinałowym rywalem Bogorii będzie rewelacja tego sezonu Global Orlicz Pharma Suchedniów.

Zacznijmy od piątkowego meczu w Grudziądzu. Mimo niełatwego początku zwycięstwo w grze otwarcia odniósł kapitan Marek Badowski 3:1 z Janem Zandeckim. Bardziej przekonujące chociaż odniesione w takim samym stosunku było zwycięstwo Panagiotisa Gionisa z Łukaszem Sokołowskim. Najbardziej zacięta była trzecia gra. Miłosz Redzimski przegrywał najpierw 0:1, a następnie 1:2 w setach z Turkiem Ibrahimem Gunduzem. Młodzieżowy Mistrz Europy lepiej rozegrał końcówki czwartego i piątego seta i zwyciężając 3:2 w setach przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu.

Wygrana na wyjeździe oznaczało, że dzisiaj do awansu podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego wystarczyła wygrana w jednej grze pojedynczej. Marek, Miłosz i Panos przed własnymi kibicami chcieli pokazać się z bardzo dobrej strony i wygrać przekonująco. Cel ten udało im się osiągnąć w 100%. Mecz nie miał większej historii i każdy z naszych zawodników wygrał bardzo zdecydowanie 3:0 w setach. To były dwa bardzo dobre spotkania w wykonaniu grodziskiego trio, a nagrodą jest awans do półfinału LOTTO Superligi. Teraz ważny dwumecz z zespołem z Suchedniowa, który w swoim ćwierćfinale również dwukrotnie pokonał AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Pierwszy mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany 1 czerwca w Grodzisku Mazowieckim. Rewanż trzy dni później w Suchedniowie.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Jan Zandecki – Marek Badowski 1:3 (11:6, 8:11, 9:11, 9:11)
Łukasz Sokołowski – Panagiotis Gionis 1:3 (4:11, 10:12, 11:4, 4:11)
Ibrahim Gunduz – Miłosz Redzimski 2:3 (11:6, 5:11, 11:9, 8:11, 9:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
Miłosz Redzimski – Jan Zandecki 3:0 (11:3, 11:7, 11:5)
Marek Badowski – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)
Panagiotis Gionis – Ibrahim Gunduz 3:0 (11:7, 11:9, 11:9)