BOGORIA ZWYCIĘZCĄ LOTTO SUPERLIGI!!!

You are currently viewing BOGORIA ZWYCIĘZCĄ LOTTO SUPERLIGI!!!
10.06.2023 POZNAN HALA CITIZEN CENTER TENIS STOLOWY WIELKI FINAL SUPERLIGO TENISA STOLOWEGO LOTTO SUPERLIGA MECZ DARTOM BOGORIA GRODZIS MAZOWIECKI - DEKORALGLASS DZIALDOWO NZ FOTO JAKUB PIASECKI / APR
10.06.2023 POZNAN HALA CITIZEN CENTER TENIS STOLOWY WIELKI FINAL SUPERLIGO TENISA STOLOWEGO LOTTO SUPERLIGA MECZ DARTOM BOGORIA GRODZIS MAZOWIECKI – DEKORALGLASS DZIALDOWO NZ FOTO JAKUB PIASECKI / APR

W finałowym spotkaniu rozegranym w Poznaniu tenisiści Dartom Bogorii pokonali 3:0 Dekorglass Działdowo. Tym samym nasz zespół po raz 9 został najlepszą drużyną w kraju.

W najważniejszym meczu sezonu LOTTO Superligi spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny całego sezonu. Było to piąte starcie Bogorii i Dekorglassu w sezonie 2022/2023. W czterech poprzednich, aż trzykrotnie wygrywali działdowianie. Sobotni mecz miał niesamowicie wyrównany przebieg, a wszystkie trzy gry singlowe kończyły się w pięciu setach. Co więcej każda z nich miała swoją oddzielną ciekawą historię.

W grze otwarcia Miłosz Redzimski pokonał świetnego Duńczyka Jonathana Grotha. Wszystkim fanom grodziskiej ekipy mocniej mogło zabić serce przy wyniku 7:6 w trzecim sezonie. Wówczas Miłosz niefortunnie upadł na bark i potrzebna była przerwa medyczna. Na szczęście nie było to nic poważnego, a nasz zawodnik szybko wrócić do gry na fenomenalnym poziomie. Ostatecznie Redzimski odwrócił losy rywalizacji od stanu 1:2 w setach.

Dużej sztuki dokonał również kapitan Marek Badowski. Bany po dwóch setach przegrywał 0:2 z Kubą Dyjasem. Cały czas jednak szukał nowych rozwiązań rozwiązywania akcji i walczył o każdą piłeczkę. Trzy następne sety były koncertowe i wygrana Marka pozwoliła wyjść na prowadzenie Bogorii 2:0.

Zarówno Marek, jak i Miłosz w swoich grach wracali z dalekiej podróży. Jednak comeback finału należał do Panagiotisa Gionisa. Grek przegrywał już 1:2 w setach i 7:10 w czwartej partii. Udało mu się jednak odwrócić losy spotkania, broniąc w sumie czterech piłek meczowych. W piątej partii Panos przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu. Następnie doszło do ceremonii wręczenia złotych medali i wielkiej fety z grodziskimi kibicami, którzy głośno dopingowali zespół w Poznaniu. Bogoria zdominowała w ostatnich latach rozgrywki LOTTO Superligi i ma zdecydowanie najwięcej triumfów. Tym samym potwierdziło się po raz kolejny, że Grodzisk Mazowiecki jest stolicą polskiego tenisa stołowego.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 2:3 (9:11, 11:8, 11:8, 8:11, 6:11)
Jakub Dyjas – Marek Badowski 2:3 (11:9, 11:9, 6:11, 5:11, 6:11)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 2:3 (11:4, 8:11, 12:10, 12:14, 6:11)