Dwa medale adeptów Bogorii w trakcie OOM

Srebrny medal naszej drużyny Miłosz Redzimski oraz Adam Banasik, a także brąz Miłosza w grze mieszanej to dorobek adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego w trakcie Mistrzostw Polski Kadetów, odbywających się pod nazwą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Do Lubonia pod Poznaniem na wspomniane Mistrzostwa wybrało się dwóch podopiecznych trenera Zbigniewa Grześlaka. Pierwszą konkurencją w której wystartował Miłosz i Adam była gra drużynowa. W niej nasi zawodnicy byli rozstawieni z numerem 4. Już od początku gier grupowych Miłosz z Adamem udowodnili, że będą chcieli się włączyć do walki o medale. W trzech spotkaniach grupowych odnieśli dwa zwycięstwa 3:0, a także jedno 3:1 co już zapewniło im awans do strefy medalowej. W półfinale turnieju drużynowego spotkali się z najwyżej rozstawionym zespołem ZKS Drzonków. Nasi chłopcy po walecznej i doskonałej grze pokonali swoich przeciwników 3:1 (2 wygrane single Miłosza oraz zwycięstwo w deblu). W finale przeciwnikiem naszego młodego zespołu (Miłosz w Luboniu grał z trzy lata starszymi przeciwnikami, a Adam z rok starszymi) była drużna Dekorglassu Działdowo. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się od zwycięstwa Miłosza w singlu, niestety później porażek doznał Adam, Miłosz a także debel i to zespół z Działdowa zwyciężył 3:1. Srebrny medal to jednak ogromny sukces Miłosza, Adama i trenera Zbyszka, biorąc pod uwagę, że w kadetach będą również rywalizować w następnym roku.

Równie dobrze Miłosz radził sobie w pozostałych konkurencjach w Luboniu (Adaś występował jedynie w drużynie). W singlu Miłosz w trzech pierwszych rundach odniósł same zwycięstwa w stosunku 4:0. Dały mu one awans do najlepszej ósemki całych Mistrzostw, w której był najmłodszym uczestnikiem. W walce o awans do strefy medalowej uległ on jednak po zaciętym boju 2:4 Patrykowi Dziubie. Miłosz w całych Mistrzostwach zdobył jeszcze jeden medal. Brązowy w grze mieszanej, w której występował z Iloną Sztwiertnią. Para ta była bardzo blisko awansu do finału, gdyż w grze półfinałowej prowadziła już 2:1 w setach z późniejszymi zwycięzcami całego miksta Kubą Kwapisiem oraz Elżbietą Kwiatkowską. Jednak to przeciwnicy Miłosza i Ilony zwyciężyli 3:2. W grze deblowej z kolei Miłosz w parze z Filipem Krzywniakiem zajęli miejsca w przedziale 9-16. Dwa medale adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego to ogromny sukces Miłosza i Adama, a także trenera Zbyszka, który jest zwieńczeniem ciężkiej pracy przez cały sezon.