Porażka w Suchedniowie

You are currently viewing Porażka w Suchedniowie

3:1 w czwartkowy wieczór Global Pharma Orlicz Suchedniów pokonał Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Bohaterem gospodarzy okazał się Koreańczyk Park Jeongwoo, który wygrał obie gry singlowe.

Leworęczny zawodnik z Azji ewidentnie miał przeciwko Bogorii swój dzień. Najpierw 3:0 pokonał Marka Badowskiego, dla którego był to pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie. Następnie Park zwyciężył 3:1 w setach Jina Takuyę, który dopiero co okazał się lepszy od Jakuba Dyjasa. Rywalizacja przeciwko Bogorii pokazała, że Park będzie należał do najlepszych zawodników LOTTO Superligi tego sezonu.

Duży wpływ na wynik spotkania miała porażka wspomnianego Takuya z Robertem Florasem (2:3 w setach). Tenisista Bogorii prowadził w tej grze już 2:1 w setach. Gdyby zwyciężył, doprowadziłby do wyniku 1:1 w meczu. Szansa podopiecznych Tomasza Redzimskiego dodatkowo by wzrosły, gdyż Panagiotis Gionis w trzeciej grze bez straty seta wygrał z Piotrem Cyrnkiem. Mimo porażki Dartom Bogoria pozostała na czele ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Przed grodziskimi gladiatorami w sobotę kolejne duże wyzwanie. W sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29 w Grodzisku Mazowieckim Bogoria podejmie o godzinie 16 Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Mecz ten jest szczególnie interesujący ze względu na udział Trulsa Moregarda. Szwed to Wicemistrz Świata w singlu z 2021 i aktualny Drużynowy Mistrz Europy. Jak przeciwko niemu zaprezentują się Miłosz, Panos, Jin i Marek przekonacie się będąc z nami tylko w sobotę o godzinie 16 w sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Park Jeongwoo – Marek Badowski 3:0 (13:11, 11:5, 11:5)
Robert Floras – Takuya Jin 3:2 (11:9, 7:11, 7:11, 11:4, 6:2)
Piotr Cyrnek – Panagiotis Gionis 0:3 (11:13, 7:11, 9:11)
Park Jeongwoo – Takuya Jin 3:1 (6:11, 11:5, 11:8, 11:8)