Bogoria pokonuję Gwiazdę po dreszczowcu

You are currently viewing Bogoria pokonuję Gwiazdę po dreszczowcu

Niesamowity przebieg miał sobotnie spotkanie Dartom Bogorii z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Po ponad trzech godzinach walki podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:2, a o ich zwycięstwie przesądziła gra deblowa.

Wydarzeniem meczu były pojedynki Aktualnego Drużynowego Mistrza Europy Trulsa Moregarda z Miłoszem Redzimskim i Pangiotisem Gionisem. Szwed to również Wicemistrz Świata w singlu z 2021 roku. Klasa rywala nie zrobiła jednak żadnego wrażenia na Miłoszu Redzimskim. 17-letni zawodnik Bogorii jest ostatnio w wybornej formie. We wtorek pokonał 3:0 w setach Jonathana Grotha, a wczoraj odwrócił losy meczu z Moregardem ze stanu 1:2 i 6:10. Miłosz najpierw obronił cztery piłki meczowe i wygrał czwartego seta. Następnie w piątym okazał się lepszy w skróconym secie 6:5.

Drugi punkt dla Bogorii wywalczył Jin Takuya. Japończyk kolejny raz zagrał świetnie przed grodziską publicznością. W rywalizacji z Arturem Grelą od początku był stroną dominującą i zdecydowanie pokonał 3:0 w setach zawodnika Gwiazdy. Tym razem nie udało się wygrać gry singlowej Panosowi. Obydwie swoje gry z Vladislavem Ursu i Moregardem przegrał w stosunku 1:3 w setach. Były to pierwsze porażki greckiego defensora w tym sezonie.

Po czterech grach singlowych mieliśmy wynik 2:2 dlatego o losach meczu musiała zadecydować gra deblowa. Po raz pierwszy okazję zagrać ze sobą w deblu mieli Miłosz i Jin. Wydawało się, że zgranie będzie po stronie Greli i Ursu. Nic z tych rzeczy, grodziski duet zagrał bardzo dobrze i po wielu efektownych wymianach triumfował 3:2 w setach. Tym samym Bogoria dopisała kolejne dwa punkty do tabeli LOTTO Superligi. Grodziszczanie plasują się w niej na pierwszym miejscu. Po intensywnym tygodniu będą mieli przed sobą dłuższą przerwę. Kolejny mecz w rozgrywkach LOTTO Superligi zagrają dopiero 27 października na wyjeździe z Oxynetem Jarosław.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:2
Panagiotis Gionis – Vladislav Ursu 1:3 (7:11, 11:9, 5:11, 3:11)
Miłosz Redzimski – Truls Moregard 3:2 (6:11, 5:11, 15:13, 13:11, 6:5)
Takuya Jin – Artur Grela 3:0 (11:9, 11:6, 11:6)
Panagiotis Gionis – Truls Moregard 1:3 (13:15, 11:9, 8:11, 9:11)
Miłosz Redzimski/Takuya Jin – Vladislav Ursu/Artur Grela 3:2 (10:12, 11:5, 11:4, 8:11, 6:4)